You are currently viewing Kilka słów o taśmach modułowych

Kilka słów o taśmach modułowych

Nowoczesne fabryki wykorzystują proces ciągły do ​​produkcji taśm przenośnikowych. Oprócz zwiększenia wydajności produkcji, metoda ta zapewnia dłuższe długości bez łączenia. To z kolei zmniejsza koszty instalacji i konserwacji pasa. Upraszczając, taśma jest wytwarzana poprzez osadzenie materiału wzmacniającego – tkaniny, płótna, nylonu, linki stalowej lub ich kombinacji – w płytach polimerowych, zwykle gumowych, i wulkanizacji go.

Czym charakteryzują się taśmy modułowe?

mocne taśmy modułoweW dużej mierze liczba i rodzaj warstw (warstw materiałów wzmacniających) są głównymi czynnikami decydującymi o wytrzymałości pasa. Wzmocnione drutem stalowym mocne taśmy modułowe, w których linki są wstępnie naprężone, są wyjątkowo wytrzymałe. Stosowane są głównie w górnictwie i przeładunku materiałów ciężkich. Górnictwo podziemne wymaga taśm trudnopalnych. Asortyment obejmuje również pasy odporne na oleje, chemikalia i ciepło/zimno, a także pasy kwasoodporne lub ługoodporne. Pasy z siatki drucianej mają dobrą odporność na ciepło i zimno. Dostępne są w różnych rodzajach siatek. Niektóre mają ciasno tkaną siateczkę. W innych otwór siatki jest duży i umożliwia przepływ powietrza i czyszczenie strumieniem wody. Pasy z siatki drucianej mogą przenosić lekkie lub duże obciążenia. Mogą być stosowane w piekarniach, liniach kuchennych oraz do zamrażania roślin. Po pewnym czasie pracy pasy mogą się poluzować. Można to skorygować za pomocą napinaczy, które mogą być obsługiwane automatycznie lub ręcznie. W przypadku systemów przenośników o dużym nachyleniu i dużej prędkości wymagany jest specjalny rodzaj taśm. Wyboru przenośnika taśmowego należy dokonać po konsultacji z ekspertem. Producenci i konsultanci chętnie służą pomocą. Obecnie przenośniki taśmowe są jednym z głównych środków transportu ciężkich i lekkich materiałów z jednego miejsca do drugiego w fabrykach i innych miejscach tego typu.

Działanie przenośnika taśmowego jest bardzo proste. Szeroka gama narzędzi taśmociągów jest niezbędna do prawidłowej pracy taśmociągów. Podstawowym elementem narzędzi do taśm przenośnikowych jest zestaw do łączenia taśm przenośnikowych. Oprócz tego integralną częścią narzędzi taśmociągów są również urządzenia do pomiaru lub kontroli ciepła oraz różnego rodzaju krajalnice.