You are currently viewing Kapcie do domu dla dzieci

Kapcie do domu dla dzieci

Wychowanie dzieci to bardzo trudne zadanie, którego trzeba się podejmować jako rodzic każdego dnia. Ja ze swoimi dzieciakami walczę, żeby jakichś nawyków się nauczyły i wiedziały, że w domu panują konkretne zasady. Od kiedy kilka rzeczy w mieszkaniu się zmieniło, to trzeba było dzieci nauczyć pewnych nowych zachowań, które miały za zadanie głównie wpłynąć pozytywnie na ich zdrowie.

Kapcie dziecięce do domu

kapcie domowe dla dzieciDo tej pory mieliśmy wszędzie dywany i wykładziny. W końcu jednak z nich zrezygnowaliśmy w trakcie remontu, co też spowodowało, że od chłodnej podłogi, szczególnie w zimniejszym okresie w roku, zaczęliśmy się częściej przeziębiać. Odczuwały to najbardziej dzieci, więc trzeba było się nauczyć, że trzeba będzie od teraz nosić coś na nogach, a konkretniej jakieś kapcie. Wcześniej były one zbędne, ale teraz trzeba było je w końcu zakupić. Powiedziałam o tym dzieciakom i żeby bardziej je do tego zachęcić, zaproponowałam, że razem przejrzymy internet, by znaleźć możliwie najfajniejsze kapcie domowe dla dzieci. Wspólnie więc zasiedliśmy do komputera i zaczęliśmy przeglądać naprawdę długie listy z oferowanymi takimi produktami. Pomysł ze wspólnym poszukiwaniem kapci okazał się udany, bo dzieci naprawdę się w to zaangażowały, co automatycznie liczyłam, że przełoży się na to, że faktycznie będą w tych kapciach chodzić i nie będą przy tym marudzić, skoro same te obuwie wybierają dla siebie.

Stało się tak, jak myślałam – dzieci wybrały najfajniejsze wg nich kapcie i od razu, gdy w końcu trafiły do naszego mieszkania, pamiętały o tym, by je zakładać i w nich chodzić. I bardzo szybko też zauważyliśmy, że choroby przestały być tak częstym problemem. Z ochroną na stopach chłód z podłogi nie generował kolejnych uporczywych przeziębień.