You are currently viewing Kancelarie oferujące pomoc w zakresie kredytów frankowych

Kancelarie oferujące pomoc w zakresie kredytów frankowych

Kredyty we frankach nieustannie są tematem, który pojawia się zewsząd. Znajdziemy o nich informacje w internecie, w bankach, często można usłyszeć o nich również w radiach. Niestety jednak przeważnie nie są to dobre informacje, a szczególnie dla osób, które posiadają kredyt w tym kapitale. Ciągle niepewna sytuacja sprawia, że tak zwani frankowicze mają powody do obaw, jeśli chodzi o ich pieniądze.

Jak komuś pomóc z kredytami frankowymi?

kredyt frankowy - kancelaria w białymstokuWraz z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego Unii Europejskiej o kredytach hipotecznych, rodzin mające kredyty we frankach liczyło na poprawę sytuacji. Miał on miejsce całkiem niedawno, bo 3 października 2019 roku, chodziło w nim o to, żeby za zgodą kredytobiorcy możliwe było odstąpienie od umowy w przypadku sprzecznych klauzur dotyczących waluty kredytowej. Kilkanaście lat temu duża część Polaków zadłużyła się w obcej walucie, jaką były franki. Wtedy wydawały się znacznie korzystniejsze niż kredyty w złotówkach z kilku powodów. Główną z nich była przede wszystkim dostępność, zaciągnąć go mogły nawet osoby, które nie miały zdolności kredytowej w złotówkach. Oferowane było dużo niższe oprocentowanie, odsetki były sporo mniejsze

, więc dla wielu osób wydawało się to korzystną ofertą, myśleli, że zakupią swoje wymarzone mieszkania czy dom. Z biegiem czasu frank z dwóch złotych wzrósł do pięciu, przez co wzrosło zainteresowanie tym tematem a frankowicze, jak widać, znaleźli się w sporym niebezpieczeństwie finansowym. Jeśli posiadasz kredyt frankowy – kancelaria w Białymstoku może ci pomóc z przygotowaniem odpowiednich dokumentów o unieważnieniu umowy. Nigdy nie gwarantuje to oczekiwanych rezultatów, jednak na pewno jest lepiej próbować coś zdziałać, niż stać w miejscu i bezczynnie przyglądać się temu, jak odsetki niestety, ale nieustannie rosną.

Jest to temat znany chyba wszystkim, nie ma osoby, która nie usłyszałaby chociaż raz o tym, a mimo to, dalej wrasta liczba osób, które zapożyczają się w tej walucie. Ciężko wyjaśnić ich działanie, czemu decydują się na tak niebezpieczne rozwiązanie, jakim jest kredyt we frankach, gdy jest o nim głośno w mediach, w telewizji. Niestety nie uchronimy każdego przed niebezpieczeństwem, przed wzięciem jakiegokolwiek kredytu warto się najpierw zastanowić.