Kamery wysokiej rozdzielczości od Dahua

Nasz monitoring funkcjonował przeszło od dwudziestu lat, choć przez niekiedy nietrafione decyzje kierownictwa obiektu, nie był zaprojektowany pod konkretne urządzenia i czasem wydawał się być złożonym na szybko systemem który działa wyłącznie dzięki dobrym chęciom. Trudno było znaleźć tam dwa takie same urządzenia, a konfiguracja oprogramowania była ogromnym problemem i zwykle zajmowała bardzo wiele czasu.

Nowoczesna kamera wysokiej rozdzielczości

kamery hd dahua	Wszystko to zmieniło się po zmianie kierownictwa, i bardzo pozytywnie przyjętej decyzji o unowocześnieniu sprzętu monitoringu wizyjnego, który miał już swoje najlepsze lata za sobą i mocno zostawał w tyle w porównaniu z nowoczesnymi układami monitorowania. Przede wszystkim postanowiono, iż wszystkie kamery na obiekcie, niezależnie od ich rodzaju, muszą mieć najwyższą jakość obrazu i to do nich zostanie dobrana reszta infrastruktury. Modelem wybranym do naszego obiektu była ruchoma kamera hd Dahua, którą często widywaliśmy na innych obiektach. Była to kamera najnowszej generacji, o niesamowicie szybkim działaniu, ale przede wszystkim, jakość obrazu i rozdzielczość możliwa do osiągnięcia przez owe kamery była tak duża, iż należało do nich zastosować odpowiednio dobry program sterujący, i zdecydowanie powiększyć pamięć rejestratora, gdyż nawet jedno takie urządzenie zabierało więcej pamięci, niż nieraz cały obiekt wyposażony w bardziej standardowe kamery. Jednak ich jakość i dokładność odbieranego obrazu była wręcz niewyobrażalna. Operatorzy często wspominali iż dzięki nim są w stanie odczytać sklepowy paragon nawet z drugiego końca sklepu przy maksymalnym zbliżeniu obrazu, a o jakichkolwiek zakłóceniach czy rwaniu obrazu podczas szybkiego obrotu nie było mowy.

Oczywiście, były to kamery z najwyższej półki więc oczywiście były proporcjonalnie droższe, jednak sama ich jakość była dobrym wyznacznikiem ceny, nie wspominając już o wszelkich dodatkowych funkcjach, jakie owe kamery posiadały. Dzięki urządzeniom o tak wysokiej jakości, obserwacja była możliwa o dowolnej porze dnia i nocy, zawsze z tak samo dużą skutecznością, i była o wiele łatwiejsza niż w przypadku użycia urządzeń o mniejszej jakości. Już po pierwszym dniu pracy, kamery zaczęły zbierać pochwały od operatorów monitoringu.

Dodaj komentarz