You are currently viewing Jakie funkcje spełnia fuga?

Jakie funkcje spełnia fuga?

Obecnie wiele osób decyduje się na wyłożenie ścian i podłóg w domu kafelkami. Jest to szczególnie popularne w łazienkach, a także w pomieszczeniach takich jak na przykład kuchnie. Dzięki temu łatwiejsze jest utrzymywanie w takich pomieszczeniach czystości, o ile zabezpieczymy kafelki przed dostawaniem się pod nie wilgoci.

Jakie rodzaj fug jest najlepszy?

fugi epoksydowe mapeiKafelki, które do niedawna kojarzyły się z domami osób bardzo zamożnych, obecnie cieszą się bardzo dużą popularnością. Używa się ich do wykończenia ścian i podłóg pomieszczeń takich jak kuchnia czy też łazienka, gdyż dzięki nim utrzymanie czystości jest znacznie prostsze. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pomiędzy kafelkami zawsze zostaje trochę wolnej przestrzeni. Jeżeli nie zadbamy o jej odpowiednie zabezpieczenie, może to doprowadzić od dostania się pod kafelki wilgoci, co w konsekwencji doprowadzi do rozwoju pleśni czy też grzyba. Dlatego też tak ważne jest stosowanie odpowiednich, wysokiej jakości spoiw, takich jak fugi epoksydowe Mapei. Dzięki tym wysokiej jakości fugom, niemal  do minimum ograniczymy możliwość rozwoju pleśni pod kafelkami, a także sprawimy, że nasza łazienka będzie dłużej wglądała jak zupełnie nowa. To z kolei będzie możliwe dzięki temu, że fugi epoksydowe w przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie zżółkną z upływem czasu, dzięki czemu dłużej nasza kuchnia czy też łazienka będzie zachowywała swój niezwykle atrakcyjny wygląd. Wybierając odpowiedni rodzaj fug warto pamiętać, że powinna ona chronić nie tylko przed wilgocią, ale także przed różnego rodzaju zabrudzeniami, na przykład tłuszczem. Fugi epoksydowe zaś, takie jak te od firmy Mapei, są w pełni odporne na tłuszcz, dzięki czemu w kontakcie z nim fugi te nie żółkną. Fugi epoksydowe wyróżniają się także tym, że sposób aplikacji tego spoiwa jest wyjątkowo prosty, dzięki czemu poradzą sobie z nim także osoby, które zawodowo nie zajmują się glazurnictwem. Opisywany rodzaj fug jest popularny zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.

Fugi to specjalny rodzaj spoiwa, który umożliwi nam zabezpieczenie przestrzeni miedzy kafelkami czy też płytkami. Jest to bardzo ważne, aby nie dopuścić do przedostawania się wilgoci po kafelki. Wybierając fugi, warto sprawdzić, jaki poziom szczelności zapewniają i czy nie tracą swoich właściwości z upływem czasu.