You are currently viewing Jakie atrakcje w Jantarze?

Jakie atrakcje w Jantarze?

Do Trójmiasta podróżowaliśmy dość często, ale akurat tego miejsca nie odwiedziliśmy nigdy wcześniej, mimo że leży niedaleko. W tym roku postanowiliśmy to zmienić. Zdecydowaliśmy się na Jantar z kilku powodów. Zachęcili nas znajomi, ciekawiły nas Mierzeja Wiślana i Żuławy, a poza tym to blisko Trójmiasta, które przy okazji chcieliśmy odwiedzić.

Domek w Jantarze z wieloma atrakcjami

domki letniskowe nad morzem jantarRodzinny wyjazd oznacza, że trzeba się rozejrzeć za większa powierzchnią do wynajęcia. I oczywiście za dodatkowym wyposażeniem. Jeśli pytacie o domki letniskowe nad morzem jantar ma wiele do zaoferowania. Wiele z nich znajduje się blisko plaży, co w przypadku wyjazdu z dziećmi ma ogromne znaczenie. Szukaliśmy też miejscówki z placem zabaw i również łatwo takie znaleźć. Miejsce na grilla, teren otoczony, z prywatnym parkingiem, było w czym wybierać. Można nawet trafić na ośrodek z boiskami czy domowymi basenami. Wyposażenia apartamentów także sprawdziliśmy – lodówka, przybory kuchenne i inny sprzęt, także telewizja. To wszystko można znaleźć w wielu domkach do wynajęcia. Lokalizacja także była dla nas ważna, dlatego szukaliśmy czegoś w stosunkowo cichej okolicy. Co ciekawe, nie było z tym problemu. W przypadku atrakcji samej miejscowości też nie było czasu na nudę. Poza plażowaniem można poszukać bursztynów, co przecież szczególnie interesujące jest dla najmłodszych. Mini Zoo, mimo golf, kolejka wąskotorowa – to wszystko latem jest do dyspozycji turystów.

Jantar to również świetna baza wypadowa. W dość bliskiej odległości leżą Gdańsk, Malbork czy Krynica Morska. Przy okazji można też więc zwiedzić inne miejscowości. Choć nawet jeśli nie będziecie chcieli się opuszczać Jantaru, to nie będziecie się nudzić. Dodam, że plaża jest czysta i niezbyt zatłoczona, przynajmniej tak było w czasie, kiedy my spędzaliśmy tam urlop.