You are currently viewing Jaki monitor studyjny wybrać?

Jaki monitor studyjny wybrać?

 

Większość systemów hi-fi zbudowana został z myślą o zapewnieniu odpowiednio miłego odsłuchu w warunkach domowych. Możliwość zmian właściwości odsłuchu swojego ulubionego zespołu jest zasadniczo niska. Aby móc odpowiednio bawić się muzyką, trzeba posiadać dobry do tego sprzęt.

Dobry monitor studyjny

monitory studyjneProducenci muzyczni muszą mieć odpowiedni sprzęt do tego, aby móc wyłapać najmniejsze niedociągnięcia w muzyce. Dlatego właśnie wybór głośników jest tak bardzo istotny. Profesjonalne monitory studyjne są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić możliwie wierny oraz precyzyjny przekaz dźwiękowy. Takie monitory powinny mieć jak najbardziej naturalne brzmienie, bez podbarwień typowych dla konstrukcji hi-fi. Same głośniki oraz obudowa powinny być odpowiednio wytłumione, aby przy głośnym odsłuchu nie przenosić drgań. Monitory dzielą się na dalekiego, średniego i bliskiego pola. W pomieszczeniach domowych w zupełności wystarczą takie o niewielkich rozmiarach i mocy monitora bliskiego pola. W większych i lepiej przygotowanych akustycznie pomieszczeniach, doskonale nadadzą się monitory średniego pola. Do głośników potrzebne są jeszcze oczywiście dobre wzmacniacze, które mają wpływ na wybór odpowiedniego monitora studyjnego. Warto również zwrócić uwagę nie tylko na moc, ale również na efektywność sprzętu. Efektywność ocenia, ile z dostarczonej do niego energii elektrycznej zostanie zamienione na dźwięk. Taka informacja jest znacznie istotniejsza w decybelach.

Powinno się odpowiednio przyłożyć do zakupu odpowiednich monitorów, jeśli chce się profesjonalnie zajmować muzyką. W tym ważne jest, aby dźwięk był jak najbardziej czysty, żeby można było z niego wyłapać tyle niedociągnięć, ile się da. Od tego zależy jaką popularność zdobędzie Twoja muzyka.