You are currently viewing Jaki domek wybrać na wczasy w górach?

Jaki domek wybrać na wczasy w górach?

Wyjazd w góry większości z nas kojarzy się z noclegiem pod namiotem, w schroniskach lub góralskich pensjonatach. Jednak baza noclegowa dzięki rozwojowi branży hotelarskiej powiększa się również o mniej standardowe rozwiązania. Coraz więcej osób wyjeżdżających na wczasy w większej grupie decyduje się na wynajęcie wygodnego i przestronnego domku. Zapewni on maksymalny komfort i prywatność odwiedzającym obiekt gościom.

Komfortowy nocleg w góralskim klimacie

domek góralskiDla zorganizowanych grup wczasowych, kolonijnych lub zielonych szkół najlepszą opcją noclegową będzie wynajęcie obiektu zbiorowego. Często zdarza się, że w hotelu lub pensjonacie brakuje kameralnej atmosfery lub wystarczającego miejsca do tego, by zakwaterować wszystkich uczestników wyjazdu. Wyprawa w góry to wspaniała okazja do tego, by poczuć więź z przyrodą, podziwiać szczyty i odprężyć się na łonie natury. Aby jednak zapewnić sobie komfortowe warunki do wypoczynku, należy zadbać o odpowiednią lokalizację noclegu. Jedną z najbardziej klimatycznych i wybieranych przez większość górskich turystów opcji noclegowych jest domek góralski. Zbudowane z drewna domki w pięknej stylizowanej regionalnej oprawie przykują oko nie tylko wymagającego turysty, ale także i wielbiciela sztuki czy oryginalnych budowli. Obiekty usytuowane są na polanie, dzięki czemu przed domem będzie wiele miejsca do wypoczynku. Można rozstawić tam leżaki, zrobić grilla lub rozpalić ognisko, a także podziwiać piękne widoku z tarasu budynku. Do wyboru są różne warianty z podziałem na domki wielorodzinne, osobne pokoiki, jak i domki dla całej rodziny lub grupy kolonijnej. Każdy posiada osobne wejścia, łazienkę oraz aneks kuchenny wyposażony w podstawowe sprzęty RTV i AGD. Istnieje możliwość wybrania odpowiedniego wariantu osobowego. Możemy wybrać domki dla dwóch, czterech lub nawet dziesięciu osób, dzięki czemu każdy turysta znajdzie coś dla siebie.

Domki tego typu idealnie oddają klimat i charakter miejsca, w którym wypoczywamy, a także zapewniają maksimum prywatność i kameralny nastrój. Jest to doskonała opcja dla dużych rodzin z dziećmi, które potrzebują miejsca do wybiegania się i zażycia jak największej dawki świeżego powietrza. Goście mogą skorzystać także z sezonowego sprzętu turystycznego, takiego jak narty, sanki, kajaki lub rowery w cenie rezerwacji domku.