You are currently viewing Jaką kasę fiskalną wybrać dla mechanika?

Jaką kasę fiskalną wybrać dla mechanika?

Mechanicy samochodowi to zawód, który jako pierwszy będzie musiał wprowadzić kasy fiskalne online. Rozporządzenie wejdzie już 1 stycznia 2019 roku w życie i każdy przedsiębiorca prowadzący warsztat samochodowy będzie musiał się dopasować. Przede wszystkim powinna być to kasa odporna na upadki oraz uszkodzenia, a także wpływ negatywnych czynników zewnętrznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając kasę fiskalną?

kasa fiskalna dla mechanikaKiedy potrzebujemy kasy fiskalnej dla mechanika to bardzo często będziemy wybierać się do klientów, aby naprawić awarię na miejscu i dlatego powinniśmy mieć dobrą kasę fiskalną mobilną. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wybór i wydajność odpowiedniego akumulatora, ponieważ w niektórych sytuacjach będzie problem z dostępem do prądu i musimy mieć drukarkę lub kasę fiskalną z odpowiednim akumulatorem. Najnowsza kasa fiskalna dla mechanika jest w stanie pracować przez cały dzień bez ponownego ładowania. Niestety nie wszystkie urządzenia mają taką baterię i większość stacjonarnych kas fiskalnych w przypadku awarii prądu, może pracować tylko i wyłącznie przez kilka godzin. Sama wielkość bazy oraz nazw towarów jest również bardzo ważna, ponieważ mechanik będzie musiał zaprogramować urządzenie i dopasować ją do własnych potrzeb. Dodatkowo, kiedy sprzedaje różnego rodzaju części samochodowe, a także opony lub oleje to będzie potrzebował zdecydowanie większej bazy Towarowej. Mechanicy mogą zdecydować się na kasę fiskalną, która posiada możliwość wprowadzenia 2000 pozycji, ale także dla bardzo dużych warsztatów samochodowych zostały zaprojektowane kasy fiskalne posiadające nawet 150000 pozycji.

Dobrze jest więc przed zakupem kasy fiskalnej zorientować się, ile produktów będziemy musieli wprowadzić do pamięci kasy fiskalnej. Kolejnym krokiem przy wyborze kasy fiskalnej jest i wielkość samego urządzenia, ponieważ tam, gdzie nie mamy wiele miejsca, to powinniśmy wybrać jak najmniejsze urządzenie. W niektórych przypadkach potrzebna będzie kasa fiskalna, a w niektórych drukarka.