You are currently viewing Jak zwiększyć funkcjonalność koparek?

Jak zwiększyć funkcjonalność koparek?

Koparki i koparko-ładowarki należą do jednych z częściej wykorzystywanych w budownictwie maszyn. Wynika to przede wszystkim z dużej wszechstronności tego sprzętu. Obecnie do koparki można dokupić specjalne systemy pomiarowe, dzięki czemu jej obsługa jest jeszcze wygodniejsza.

Jakie czujniki do przedniej łyżki kupić?

czujnik przedniej łyżkiPośród wielu różnych maszyn budowlanych, to koparki i koparko ładowarki są tymi, które są wykorzystywane w budownictwie najczęściej. Głównie jest to związane z tym, że te maszyny są najbardziej wszechstronne. Co więcej funkcjonalność i możliwości koparki można dostosowywać do własnych potrzeb, kupując na przykład czujnik przedniej łyżki. Taki czujnik może się przydać w szczególności, gdy chcemy mieć pewność, że nie przekroczyliśmy dopuszczalnego tonażu towaru ładowanego na przyczepę z pomocą koparko-ładowarki. Czujnik ten mierzy aktualne obciążenie łyżki i jest połączony ze specjalnym komputerem pokładowym, do którego dostęp ma operator maszyny. Wyposażenie koparko-ładowarki w takie udogodnienia może bardzo przyspieszyć wykonywanie prac. Oprócz takich czujników do łyżki są dostępne także inne, bardziej wpływające przede wszystkim na komfort obsługo koparek. Jest to na przykład czujnik położenia, dzięki któremu ruch ramieniem oraz łyżką koparki może być znacznie bardziej precyzyjny. Oprócz tego można się także wyposażać w czujniki pochylenia. Każdy z nich może znacząco podnieść komfort obsługi koparko-ładowarki i znacznie przyśpieszyć wykonywanie prac z pomocą tego sprzętu budowlanego.

Koparki nalezą do tych maszyn budowlanych, które maja najwięcej zastosowań i są najpopularniejsze. Funkcjonalność tych maszyn można swobodnie rozbudowywać, dokupując do niej dodatkowe moduły i inne udogodnienia. Szczególnie przydatne mogą się okazać specjalne czujniki.