You are currently viewing Jak wygląda produkcja medali?

Jak wygląda produkcja medali?

Jedną z form wyróżnienia kogoś za jego nieprzeciętne osiągnięcia, szczególnie w rywalizacji, jest obdarowanie go medalem. Coraz więcej osób może pochwalić się takimi osiągnięciami i zdobyczami. Utarło się, że za zwycięstwo w danych zawodach otrzymuje się złoty medal, warto wiedzieć, że nie jest on jednak w całości wykonany ze złota. Obecnie każdy z nas może zamówić dla siebie taki medal, który będziemy mogli wręczyć zwycięzcy rywalizacji.

Medal za pierwsze miejsce powinien być złoty

złote medale - producentDo produkcji złotego medalu wykorzystuje się tak zwaną bazę. Jest ona wykonana z mniej szlachetnego metalu, na który nakłada się odpowiednią złotą powłokę. Dzięki temu koszt wytworzenia takiego medalu jest znacznie mniejszy, niż w sytuacji, gdyby cały miał być wykonany ze złota, które jest stosunkowo drogie. do wykonywania takiego medalu można zastosować różne techniki. Przede wszystkim wykonuje się odpowiedni wzór, który następnie komputerowo sterowane maszyny frezują na powierzchni medalu. Taki medal może być na przykład nagrodą za wysiłki w sporcie, co jest dla sportowców niezwykle motywujące. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy zastanawiać się, jak możemy uhonorować zwycięzcę organizowanych przez nas zawodów sportowych. To niezwykle istotna kwestia, dzięki której będziemy mogli porozumieć się w kwestii nagród z innymi organizatorami. Zalet zamówienia takiego medalu jest wiele. Przede wszystkim bardzo wzrośnie zainteresowanie potencjalnych uczestników, którzy będą zmotywowani tym, aby zdobyć złoto i związaną z pierwszym miejscem nagrodę. Musimy pamiętać o tym, gdy będziemy decydować się na to, jakie nagrody dostaną uczestnicy naszych zawodów. Obecnie wiele firm zajmuje się produkcją złotych medali, ale możemy liczyć też na medale srebrne. Jeżeli interesują nas złote medale – producent takich trofeów będzie mógł wykonać dla nas dowolną ilość.

Warto wiedzieć, że tradycja dawania medali zwycięzcom jest dosyć stara. Jest to jeden z najlepszych sposobów wyróżnienia zwycięzców, szczególnie w sporcie. Taki medal można później eksponować w wielu różnych miejscach, takich na przykład jak chociażby stojaki na medale znajdujące się w klubach sportowych, z których wywodzą się sportowcy zdobywający najlepsze osiągnięcia. To dodatkowa motywacja dla sportowców.