You are currently viewing Jak właściwie pakować żywność

Jak właściwie pakować żywność

Od kilku lat producenci żywności starają się jak najbardziej ograniczyć używanie konserwantów. Zamiast nich, stosują oni odpowiednie opakowania, które maja na celu nie dopuścić do rozwoju bakterii. Zazwyczaj w tych celach stosowane są specjalne folie pakujące.

Zastosowanie laminatów foliowych

kilkuwarstwowe laminaty folioweProdukcja żywności jest bardzo skomplikowanym, podzielonym na kilka etapów procesem. Każdy etap jest tak samo ważny, ale jednak największe znaczenie przykłada się do procesu pakownia. Wszystko dlatego, że obecnie producenci żywności sa zmuszeni do stopniowego ograniczenia używania substancji konserwujących. Pomagają w tym znacznie kilkuwarstwowe laminaty foliowe, dzięki którym można z jednej strony ograniczyć psucie się produktów, a z drugiej nie być zmuszonym do stosowania produktów konserwujących. Jest to możliwe głownie dzięki temu, że laminaty foliowe stosowane jako opakowania, sa zbudowane z kilku tratw. Dzięki temu, możliwość przenikania różnych czynników negatywnie wpływających na żywność jest ograniczona do absolutnego minimum, co bardzo pozytywnie wpływa na termin przydatności do spożycia danych produktów. Szczególnie często kilkuwarstwowe laminaty stosowane są wobec takich produktów jak wędliny czy też mięsa – głównie dlatego, że te produkty najbardziej narażone są na psucie się. Wielowarstwowa struktura laminatów z jednej strony sprawia, że produkty nie są narażone na przedwczesne psucie się, a z drugiej zapewnia odpowiednie zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, na skutek przechowywania, czy też transportu produktów. Laminaty foliowe złożone z kilku warstw, sa także wybierane dlatego, że można na nich bezpiecznie nanosić różne napisy czy też informacje, które często sa konieczne jeżeli chodzi o dopuszczenie danych produktów do sprzedaży. Utworzony nadruk nie ma bowiem kontaktu z danym produktem, gdyż oddziela je jeszcze kilka warstw folii. Wszystko to sprawia, że wielowarstwowe laminaty foliowe do żywności sa obecnie niezwykle popularne. Obecnie trudno wyobrazić sobie bez nich produkowanie żywności.

Przedwczesne psucie się produktów spożywczych jest zmorą każdego producenta. Na szczęście zjawisku temu można w prosty sposób zapobiegać, nie koniecznie musząc uciekać się do stosowania substancji konserwujących. Kluczowe jest tu jednak używanie odpowiednich rodzajów opakowań.