You are currently viewing Jak sprawić, aby telefon służył nam na lata?

Jak sprawić, aby telefon służył nam na lata?

 

Polski producent Maxcom zasłynął z produkcji telefonów komórkowych o mniejszej liczbie funkcji niż nowoczesne smartfony. Wydawać by się mogło, że taki model biznesowy jest nie zrozumiały, lecz nic bardziej mylnego. Wciąż istnieje spora grupa, która od telefonu oczekuje tylko podstawowych funkcji.

Wymiana baterii w telefonach maxcom zapewnia ich długowieczność

bateria do maxcomNajwiększą grupą entuzjastów telefonów polskiego producenta są zazwyczaj osoby w podeszłym wieku. Nie potrzebują one wodotrysków czy zaawansowanych funkcji a wystarczy im zazwyczaj podstawowa obsługa rozmów telefonicznych i smsów. Maxcom implementuje również do swoich telefonów szereg udogodnień takich jak większe litery na klawiaturze numerycznej czy uproszczone menu. Telefony polskiej firmy są także bardzo wytrzymałe. Materiały użyte do ich produkcji są w stanie wytrzymać próbę czasu znacznie lepiej niż nowoczesne smartfony, dzięki czemu mogą służyć znacznie dłużej. Jedyną wadą, którą tradycyjne telefony dzielą ze smartfonami to żywotność baterii. Tradycyjnie, po około dwóch latach ich wytrzymałość znacząco spada i mimo, że bateria do maxcom na starcie zapewnia znacznie dłuższy czas pracy na akumulatorze niż telefony z androidem czy logiem nadgryzionego jabłka to ich wymiana jest receptą na to, aby telefon służył użytkownikom 5,8 lub nawet 10 lat.

Baterie prawdopodobnie stanowią obecnie najsłabsze ogniwo w nowoczesnych telefonach. W przypadku smartfonów ich wymiana nie ma dużego sensu, gdyż postęp technologiczny powoduje, że po kilku latach są one przestarzałe pod względem systemu czy szybkości działania. Jednakże, w przypadku telefonów dla osób starszych lub miłośników ograniczonej ilości funkcji postęp technologiczny nie stanowi problemu. Właśnie dlatego wymienna bateria jest tak ważna a jej wymiana może być swoistą receptą na długowieczność telefonu.