You are currently viewing Jak samodzielnie podróżować do i po Barcelonie

Jak samodzielnie podróżować do i po Barcelonie

Barcelona to jedno z najpiękniejszych europejskich miast. Co roku mnóstwo ludzi wybiera właśnie to miasto, by poznać jego urok, poczuć hiszpański klimat i zwiedzić mnóstwo znanych z filmów i Internetu miejsc. Jest to miejsce odwiedzane bardzo chętnie przez turystów, bowiem poza atrakcjami oczywistymi dla dużych miast, oferuje także dostęp do morza i plażę miejską, co pozwala na połączenie zwiedzania nowych miejsc z leniwymi wakacjami na rozgrzanej plaży. 

Samodzielne dotarcie z lotniska w Barcelonie

barcelona el prat - transferWiele osób zamiast zorganizowanej wycieczki z biura podróży, wybiera skorzystanie z tanich linii lotniczych, które oferują loty do Barcelony. Warto jednak dowiedzieć się, na jakim lotnisku samolot będzie lądował i odpowiednio się przygotować. Jeśli wybierzesz lot, którego celem jest barcelona el prat – transfer do miasta nie będzie problemem. Możesz skorzystać z usług kilku firm, wśród których odnaleźć można nawet polskich usługodawców. W szybki i dość tani sposób dostaniesz się z lotniska do centrum Barcelony, a nawet w pobliże swojego hotelu. Jeśli więc chce wybrać się do Barcelony na własną rękę, nie obawiaj się, na pewno sobie poradzisz. Samo zwiedzanie i poruszanie się po mieście także nie jest zbyt skomplikowane, można bowiem korzystać z prostej sieci linii metra czy różnych linii autobusowych. Wybierz zakwaterowanie bliskie atrakcjom, którymi jesteś najbardziej zainteresowany, dzięki czemu oszczędzisz sporo czasu na dojazdach. Pamiętaj, by zastanowić się przed wykupieniem noclegu na czym ci zależy. Jeśli chcesz usłyszeć serce miasta, wybierz nocleg blisko centrum, jeśli chcesz poczuć zaś prawdziwy hiszpański klimat wolny od tabunów turystów, wybierz coś na obrzeżach miasta. Katalonia to piękny region, który warto zwiedzić, nawet kilkukrotnie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, dlatego warto zorganizować sobie taką wycieczkę z partnerem czy partnerką, znajomymi, czy  nawet całą rodziną. 

Dla tych, którzy chcą podróżować organizując sobie wyprawę samodzielnie, Barcelona jest doskonałym celem. Podróż do miasta, jak i poruszanie się po nim, jest bardzo intuicyjne i proste, dlatego raczej nikt nie powinien mieć z tym problemu. Miasto jest piękne i pełne magicznych miejsc, dlatego szkoda nie skorzystać z jego możliwości.