You are currently viewing Jak obchodzić się z grzybnią?

Jak obchodzić się z grzybnią?

Zbieranie oraz jedzenie świeżych grzybów często sprawia nam wiele przyjemności. Niestety w dzisiejszych czasach ze względu na zmniejszającą się powierzchnię lasów oraz coraz trudniejsze warunki klimatyczne ciężko jest o owocne zbiory.

Grzyby w naszym ogrodzie?

grzybnie grzybów jadalnychZwłaszcza gdy chętnych nie brakuje i w sezonie można spotkać wiele osób, które już zebrały najlepsze okazy. Dlatego warto zastanowić się nad coraz popularniejszą alternatywą, którą jest własna grzybnia. Warto wiedzieć, że do tego celu nie potrzebujemy specjalnych warunków. Grzybnie grzybów jadalnych są obecnie łatwe do kupienia i można stać się właścicielem dowolnego gatunku. Wszystko zależy oczywiście od naszych indywidualnych preferencji. Samo aplikowanie grzybni jest bardzo proste. Całą czynność zaczyna się od wykonania otworów, które będą znajdywały się nie daleko pnia drzewa. W zależności od wybranego gatunku muszą mieć adekwatną głębokość oraz szerokość. Warto przestrzegać wskazówki producenta, ponieważ odpowiednie podejście umożliwi lepszy wzrost naszych grzybków. Kolejnym krokiem jest wyłożenie odpowiednim podłożem oraz podział naszej zawartości na poszczególne otwory. Najczęściej jedna paczka grzybni starczy nam na trzy tego typu wgłębienia w przygotowanej glebie. Następnie wszystko należy ubić. Zupełnie tak jak przy sadzeniu każdej innej rośliny bądź jej sadzonek w ogródku. Nie należy zapominać o podlaniu, ponieważ będzie miało to ogromne znaczenie.

Grzybnie gatunków jadalnych trzeba warto dodatkowo przykryć warstwą igliwia i gałązek, które będą zbliżone do naturalnych warunków. Dodatkowo można stosować roztwór z cukru i podlewać tak jak każdą inną roślinkę w naszym ogrodzie. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ może okazać się efektywne.