You are currently viewing Jak najtaniej dotrzeć do Niemiec?

Jak najtaniej dotrzeć do Niemiec?

 

Podróżować do kraju naszych zachodnich sąsiadów można na kilka różnych sposobów. Do Niemiec można dotrzeć zarówno drogą lądową jak i powietrzną. Do wyboru jest kilka różnych środków transportu a najpopularniejszym jest oczywiście własny samochód. Za zachodnią granicę najczęściej jeździmy własnymi samochodami. Trudno jednak taką podróż określić mianem ekonomicznej. A coraz więcej osób dokładnie kalkuluje koszty swojej podróży, bo okazuje się, że można na niej sporo zaoszczędzić.

Podróż busem cenowo wychodzi najkorzystniej

busy lublin niemcySzukając najtańszego środka transportu, którym można dotrzeć bezpośrednio do celu swojej podróży, odrzucić należy podróż samolotem i własnym samochodem. Pierwszy środek transportu o tyle utrudnia życie, że można nim podróżować jedynie pomiędzy lotniskami obsługującymi połączenia lotnicze pomiędzy naszym krajem a Niemcami. Własny samochód i podróż w pojedynkę to jak już napisaliśmy całkiem droga przyjemność. Niewątpliwie jazda swoim samochodem to duży komfort, ale tylko jeśli chodzi o wygodę i dużo miejsca na bagaże. Najkorzystniejszym cenowo środkiem transportu na zachód są busy, które kursują regularnie z większości dworców autobusowych w naszym kraju. W praktyce można bez większych przeszkód dojechać z dowolnego miasta w Polsce do dowolnego miasta w Niemczech. Siatka połączeń busami jest tak rozbudowana, że każdy znajdzie busa na trasie, która go interesuje. Warto też podkreślić niską cenę takiego podróżowania. Bilety na busy Lublin Niemcy kosztują około trzystu złotych, co jest dosłownie ułamkiem kosztów, które trzeba ponieść podróżując własnym samochodem. Wielu przewoźników oferuje nawet udogodnienia w formie dowozu pasażerów pod konkretny adres w Niemczech. Za taką usługę trzeba dopłacić do normalnej ceny biletu kilkadziesiąt złotych, ale i tak warto taką opcję sobie wykupić.

Bilet na busa z Polski do Niemiec kosztuje średnio około trzystu złotych. Ceny przejazdów kształtują się analogicznie do odległości pomiędzy miastem miastem początkowym a miastem końcowym. Podróżując ze wschodniej części naszego kraju trzeba zapłacić nieznacznie więcej niż za podróż z zachodniej części Polski. W porównaniu do przejazdu własnym samochodem lub przelotu samolotem to właśnie podróż busem wychodzi zdecydowanie najkorzystniej cenowo.