You are currently viewing Jak działają vaporizery?

Jak działają vaporizery?

Waporyzacja jest procesem, polegającym na odparowaniu składników czynnych z ziół oraz ich koncentratów. W praktyce jednak, waporyzatory, wykorzystuje się do pozyskiwania substancji aktywnych z produktów zawierających leczniczy kannabidiol (CBD), ze szczególnym uwzględnieniem legalnej marihuany.

Ile kosztuje przenośny waporyzator?

przenośne waporyzatory - cenaWiele osób pali susz konopny, nie zdając sobie sprawy, że jest to tak samo szkodliwe, jak palenie wyrobów tytoniowych. Jest tak, ponieważ produktem spalania jest dym i to właśnie on jest nośnikiem substancji smolistych oraz związków kancerogennych. Ponadto, palenie suszu jest wybitnie nieekonomiczne, albowiem w tym procesie traci się nawet 50% substancji czynnych, w tym CBD, gdyż temperatura spalania jest dlań zbyt wysoka i zanim składniki aktywne zaczną się uwalniać, ulegnie on spopieleniu. W ten sposób traci się nie tylko czynne substancje, ale też gotówkę, płacimy wszak za gram suszu, a wykorzystywany jest on, w najlepszym razie, w zaledwie kilkudziesięciu procentach. Całkowitym przeciwieństwem spalania jest odparowywanie, czyli waporyzacja, ponieważ w toku tego procesu nie dochodzi do spalenia suszu, a do jego podgrzewania, na skutek czego zaczyna on parować. Jest to proces przebiegający dużo wolniej od spalania, toteż materiał roślinny jest ogrzewany równomiernie z każdej strony i straty do jakich może dojść wynoszą maksymalnie 5%. Ponadto, na skutek parowania generowana jest para wodna, nie dym, więc do naszych płuc nie trafiają substancje smoliste ani związki rakotwórcze. Najpopularniejszymi urządzeniami do waporyzacji są te przenośne, albowiem zapewniają maksymalną swobodę korzystania. Oznacza to, że możemy z nich skorzystać dosłownie w każdym miejscu i dowolnej chwili. Nie bez znaczenia jest też fakt, że są one kompaktowe, a przez to dyskretne. Gdy zainteresowały nas przenośne waporyzatory – cena takich urządzeń waha się od dwustu do nawet dwóch tysięcy złotych. Wszystko bowiem zależy od tego, kto jest ich producentem i jakie zastosowano w nich rozwiązania technologiczne.

Zdecydowanie warto zakupić dobry, przenośny waporyzator, ponieważ odparowywanie jest metodą nie tylko zdrowszą, ale i bardziej efektywną. Podkreślić też trzeba iż mocne urządzenie jest w stanie odparować susz już w zaledwie kilkadziesiąt sekund, a bateria starczy w nim na wykonanie kilkunastu sesji w ciągu dnia.