You are currently viewing Jak działa profesjonalny mikser typu planetarnego?

Jak działa profesjonalny mikser typu planetarnego?

Posiadanie odpowiedniej jakości miksera stanowi podstawę przygotowywania wielu dań. Dzięki elektrycznemu mikserowi, możliwe jest szybkie ubijanie czy mieszanie składników, kluczowych do powstania na przykład wyrobów cukierniczych. Jednym z najlepszych typów mikserów są wersje planetarne, które mogą być niezwykle efektywne w działaniu. Czym charakteryzuje się ich praca?

Miksery kuchenne typu planetarnego

mikser planetarnySwą nazwę te typy urządzeń kuchennych zawdzięczają przede wszystkim specyficznemu ruchowi mieszadeł. Mikser planetarny działa w ten sposób, że mieszadła wykonują ruchy zbliżone do planet w układzie słonecznym. Dzięki odpowiedniej budowie, tego typu miksery są w stanie dużo bardziej dokładnie wykonywać mieszanie lub trzepanie składników, które są przygotowane do powstania konkretnej potrawy. Do miksera są dodawane różne rodzaje mieszadeł, które mogą być wykorzystywane do wielu zadań. Jednym z ich rodzajów jest na przykład specyficzna trzepaczka, która nadaje się idealnie do ubijania piany i innych składników. Do miksera dołączane są także specjalne mieszadła, dzięki którym możliwe stanie się odpowiednio dobre ucieranie składników wielu ciast. Do miksera dołączone mogą być także haki, dzięki którym będziemy w stanie przygotować nawet ciasto na pizzę. Duża moc silnika miksera sprawi, iż nie zajmuje to wiele czasu, i nie wymaga używania siły.

Oprócz mieszadeł, mikser może posiadać wiele elementów dodatkowych. Za ich pomocą możemy zmielić kawę, wycisnąć cytrusy lub poszatkować wiele warzyw. Miksery mają także funkcję, dzięki której możliwe jest pokrojenie wielu potraw w kostkę. Używanie miksera typu planetarnego jest dużo bardziej wygodne, kiedy w naszej kuchni zajmujemy się przyrządzaniem wielu skomplikowanych potraw jednocześnie.