You are currently viewing Jak działa laser Fiber?

Jak działa laser Fiber?

 

Każdy surowiec, zanim zostanie użyty w produkcji, powinien zostać odpowiednio obrobiony. Rezultaty obróbki powinny być zaś idealnie dokładne i pozbawione niedoróbek, aby użycie danego surowca nie wpływało negatywnie na produkt końcowy. Obecnie bardzo często produkty obrabia się przy pomocy lasera.

Zalety wycinarki laserowej fiber

niedrogi fiber laserPostęp technologiczny sprawił, że w obecnych czasach znanych jest co najmniej kilkadziesiąt różnych maszyn do obróbki surowców produkcyjnych. Różnią się one miedzy sobą przede wszystkim dokładnością obróbki. Przykładem takiego popularnego obecnie urządzenia do obróbki surowców są oczywiście wycinaki laserowe. Wraz z biegiem czasu ulegały one coraz większym udoskonaleniom, dzięki czemu stały się one bardziej dokładne. Przykładem takiej nowoczesnej wycinaki laserowej może być niedrogi fiber laser. Maszyna to może być wykorzystywana głównie od obróbki elementów stalowych lub też surowców w stanie surowym. Maszyna ta wykorzystuje do obróbki laser światłowodowy. Dzięki tmeu emitowana przez taka wycinarkę laserowa wiązka może być znacznie bardziej skoncentrowana, dzięki czemu obróbka za jej pomocą trwa krócej, co pozytywnie przekłada się oczywiście na kwestie zużycia energii. Co najważniejsze jednak, taki sposób emitowania laserowej wiązki powoduje również, że sama wycinarka jest w znacznie mniejszym stopniu awaryjna niż wycinarki tradycyjne. Dzięki temu, Fiber Laser sprawdzi się do obróbki nawet takich surowców jak stal czarna, stal nierdzewna, czy też aluminium czy też mosiądz. Co więcej, wycinaki wykorzystujące technologię lasera światłowodowego są zazwyczaj znacznie prostsze w obsłudze. Operowanie samą głowicą takiego lasera jest znacznie łatwiejsze dzięki czemu trudno jest o wystąpienie różnych niedoróbek podczas obróbki danego surowca. Właśnie dlatego wycinaki Fiber Laser są w obecnych czasach najpopularniejszymi maszynami do obróbki tego typu. Staja się one coraz bardziej powszechnym wyposażeniem wielu różnych zakładów produkcyjnych, jak również i fabryk.

Maszyny służące do obróbki różnych surowców mogą mocno wyróżniać się między sobą parametrami obórki. Dlatego też tak istotne jest dobranie odpowiedniej maszyny do obróbki która będzie spełniała wszystkie nasze wymagania. Powinna być ona przede wszystkim dokładna, oraz maksymalnie energooszczędna.