You are currently viewing Jak dobierać kosmetyki do pielęgnacji skóry?

Jak dobierać kosmetyki do pielęgnacji skóry?

Dbanie o cerę powinno być dla każdej z nas absolutna podstawą, której należy poświęcić choć kilka minut dziennie. Dzięki temu nasza cera odwdzięczy się nam gładkością, promiennością i elastycznością. Wybór produktów, których będziemy używać do tego celu również nie powinien być dziełem przypadku.

Zalety naturalnych kosmetyków

naturalne kosmetyki bez konserwantówDobór odpowiednich dla naszej cery produktów powinien być uwarunkowany rodzajem skóry. Zawarte w kosmetyku składniki aktywne mają ogromne znaczenie na ostateczne działanie kremu. Inny skład powinien mieć produkt do cery przetłuszczającej się, by ograniczyć pracę gruczołów łojowych i delikatnie zmatowić skórę, natomiast jeszcze innego kremu będą używać posiadaczki skrajnie suchej cery, którą trzeba odpowiednio zregenerować i natłuścić, by ograniczyć odparowywanie wody z naskórka. Okazuje się, że równie ważne jest tez to, czego w produkcie nie powinno być. Przykładem mogą być naturalne kosmetyki bez konserwantów chemicznego pochodzenia, które nie mają dobrego wpływu na kondycje naszej cery. Co prawda dzięki ich obecności kosmetyk byłby przydatny do użycia przez zdecydowanie dłuższy czas, jednak ich szkodliwe działanie na skórę powoduje, że powinnyśmy kierować się w stronę produktów, które maja w składzie konserwanty wyłącznie naturalnego pochodzenia. Naturalnym składnikiem konserwującym kosmetyk jest na przykład witamina E, która wykazuje jednocześnie działanie odmładzające i uelastyczniające na naszą skórę.

Dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji cery nie jest prostym zadaniem, a skomponowanie idealnego zestawu często okupione jest testowaniem wielu kosmetycznych niewypałów. By ograniczyć ryzyko szkodliwego wpływu na cerę warto zwracać uwagę na skład poszczególnych produktów i wyeliminować te, które zawierają konserwanty.