You are currently viewing Jak dbać o wykładzinę PCV?

Jak dbać o wykładzinę PCV?

Wykładziny PCV najczęściej spotykamy w uczelniach, szkołach, szpitalach czy też placówkach publicznych. Jednak ich czyszczenie i dbanie o to, by zachowały swój pierwotny stan jest bardzo trudne. Potrzebne są do tego specjalne preparaty, które nie tylko oczyszczą je z brudu, ale również odpowiednio konserwują.

Jak dbać o wykładzinę PCV?

konserwacja wykładzin pcv wrocławJeśli chcemy zadbać o dobrą kondycję wykładziny PCV powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty. Przede wszystkim w płyn do codziennej pielęgnacji, środek do czyszczenia zasadniczego, czy też gruntowego, a także w emulsję. Jeśli nie chcemy podejmować się tego sami,dobrze jest zwrócić się do firm, które się tym zajmują. Możemy je znaleźć wpisując chociażby w wyszukiwarkę frazę – konserwacja wykładzin PCV Wrocław, czy też inne miasto, które nas interesuje. Jeśli jednak chcemy wykonać to sami, ważne jest, by zacząć od oczyszczenia wykładziny z kurzu i innych śmieci, które bez problemu można usunąć szczotką. Następnie dobrze jest zająć się tak zwanym czyszczeniem bieżącym. Powinno się je wykonywać regularnie, oczywiście w zależności od tego jak bardzo podłoga jest zanieczyszczona. Można to robić no sucho odkurzaczem, bądź na morko mopem. Innym sposobem jest polerowanie maszynowe, które stosuje się głównie na dużych powierzchniach. Wyróżniamy jeszcze pielęgnację okresową, która może pomóc w większym stopniu odnowić podłogę, jeśli wykonamy ją prawidłowo. Należy specjalnym preparatem oczyścić wykładzinę z brudu, a następnie umyć wodą, bez żadnych dodatków. Dopiero po tym możemy użyć środka do konserwacji. Dobrze jest nałożyć go dwa razy, czekając aż pierwsza warstwa wyschnie.

Czyszczenie każdej powierzchni jest dużym wyzwaniem. Nie ważne czy jest to dywan, czy wykładzina PCV należy to zrobić dobrze, by nie zepsuć materiału. Warto zatem przed rozpoczęciem mycia skonsultować się z fachowcem, bądź poczytać specjalistyczne źródła, które mogą nam w tym pomóc.