You are currently viewing Intuicyjny program do faktur ułatwia mi pracę

Intuicyjny program do faktur ułatwia mi pracę

Odkąd tylko prowadzę swoją firmę staram się ułatwiać sobie maksymalnie życie. Korzystam z nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają życie przedsiębiorcom. Największe ułatwienia to dzisiaj programy komputerowe i aplikacje na tablet i na smartfon. Pośród programów i aplikacji można znaleźć każde potrzebne do biznesu narzędzie. Dla mnie najważniejszy jest program fakturowy, z którego korzystam praktycznie codziennie.

Faktury wystawiam tylko w programie

intuicyjny program do faktur jpkZaraz jak tylko założyłem swoją firmę to poszukałem programu do wystawiania dokumentów sprzedaży w formie elektronicznej. Przecież wystawianie ich na papierze to archaizm. W moim przypadku to nawet nie byłoby możliwe, bo nie potrafię pisać czytelnie. Program komputerowy był mi zatem niezbędny. Od razu na początku firmy znalazłem dla siebie intuicyjny program do faktur jpk, z którego korzystam do dzisiaj. Korzystam od początku tylko z tego jednego programu, ale dzięki temu mam wszystkie wystawione faktury zapisane w chmurze. Bo mój program działa online i jest dostępny w chmurze. Dlatego mogę z niego korzystać na wszystkich nowoczesnych urządzeniach. Mam ten ogromny komfort, że fakturę mogę wystawić w niespełna minutę na telefonie bądź tablecie. Fakturę od razu mogę wysłać do klienta, bo to kwestia wciśnięcia jednego przycisku. Co więcej, mogę wszystkie faktury razem wysłać do swojej księgowej. To dopiero rewelacyjna funkcjonalność. Mój intuicyjny program ułatwia mi życie w kwestiach jpk, które trzeba przecież wysyłać do urzędu raz w miesiącu. Program sam generuje mi plik kontrolny wtedy, kiedy powinien on zostać wygenerowany. Mi pozostaje jedynie zatwierdzić ten plik i przesłać go cyfrowo do właściwego urzędu. Wszystko jest naprawdę proste, ale gdyby nie dobre oprogramowanie do fakturowania to pewnie byłoby o wiele trudniej.

Wielu przedsiębiorców ma jakieś opory przed skorzystaniem z programów do fakturowania. Ja nie miałem żadnych. Inaczej moi klienci nie odczytaliby żadnych danych na fakturze, bo piszę jak kura pazurem. A faktura z komputera jest czysta, schludna i wygląda profesjonalnie. A ja lubię być profesjonalny i tak się też staram działać odkąd zacząłem prowadzić swoją firmę. Na szczęście dzisiaj są narzędzia, z których można skorzystać nawet na urządzeniach mobilnych.