You are currently viewing Inteligentne szyby zamiast rolet

Inteligentne szyby zamiast rolet

Każdy z nas traktuje swój dom lub mieszkanie jako miejsce, które jest tylko jego i jego rodziny i chciałby mieć trochę prywatności. W ciasnej zabudowie domków jednorodzinnych mamy ten problem, że sąsiad jest wstanie zobaczyć do naszego domu przez nasze okna. W takim przypadku zazwyczaj montujemy rolety, które zapewniają nam prywatność i jednocześnie chronią nas przed nadmiernym słońcem. Jest coś lepszego, niż rolety.

Szyby zmieniające swoją przejrzystość

inteligentna szybaTak jak wspomniałem, montaż rolet to bardzo dobre rozwiązanie, ale jest coś lepszego. Zdecydowanie lepszym wyborem od żaluzji będzie tak zwana inteligentna szyba. Jest to taka specjalna folia, która pod wpływem impulsu elektrycznego zmienia swoją fakturę i z całkowicie przezroczystej może w jednej chwili zmienić się w mleczną lub całkowicie czarną. Taką folię naklejamy na szybę, ważne jest to, aby zrobić to starannie. Musimy zadbać o to, aby nie było żadnych bąbelków powietrza i innych różnego rodzaju nierówności. Tylko wtedy efekt będzie zadowalający. Tak jak już wspominałem taką folię trzeba podłączyć do prądu, możemy to zrobić w ten sposób, że każdą folię osobno do gniazdka lub wpiąć się bezpośrednio w instalację elektryczną. Wymaga to więcej pracy i znajomości z zakresu instalacji elektrycznych, ale efekt jest znacznie lepszy. Przy pomocy takiej foli możemy przerobić dosłownie każde okno, bez znaczenia jakich jest rozmiarów.

Za jeden metr kwadratowy takiej foli zapłacimy od kilkuset złotych do około tysiąca złotych. Zakupu możemy dokonać za pośrednictwem internetu. Do foli dołączona jest instrukcja montażu, która umożliwi nam samodzielny montaż. Jeśli sami nie będziemy się chcieli podjąć zainstalowania takiej foli swoich oknach, to z łatwością znajdziemy firmę, która to zrobi za nas.