Informatyk do wynajęcia

Na moim blogu na pewno będziecie mieli okazję jeszcze nie raz dowiedzieć się o pracy informatyka. Pracowałem w tej branży od kilkunastu lat i z dumą teraz obserwuję, jak to wszystko się zmienia. Wiem na pewno, że jeszcze będę pracował przez kolejne kilka, gdyż z miesiąca na miesiąc da się zarobić coraz więcej. Wszystko dzięki temu, że zleceń jest naprawdę sporo. Jak najbardziej mogę wam opisać na przykładzie, jak wygląda przykładowy dzień informatyka.

Praca informatyka w Szczecinie

informatyk w SzczecinieW dzisiejszych czasach jednak mogę powiedzieć, że zapotrzebowanie na takie usługi jest bardzo duże. Może dlatego odezwała się do mnie ostatnio pewna niewielka firma, a raczej jej właściciel mówiąc, że potrzebuje pomocy. Jego firma zapewne padła ofiarą ataku hakerskiego, więc trzeba będzie tam po wszystkim odpowiednio sprawnie posprzątać. Jak najbardziej mogę was zabrać na tę realizację, abyście zobaczyli, czy faktycznie taka praca będzie dla was odpowiednia. Dobry informatyk w Szczecinie to rzadkość. Mówię tutaj oczywiście o osobach, które są w stanie rozwiązań praktycznie każdy problem od ręki i jeszcze klient nie zapłaci za to dużo. Byłem taką właśnie osobą, więc moim zdaniem trzeba rozwijać się w tym kierunku. W większości przypadków wygląda to tak, że przyjeżdżam do firmy i pytam klienta, w czym jest problem. Bardzo często pada odpowiedź – nie wiem, co może być nie tak. Wtedy faktycznie muszę zainstalować się do sieci komputerowej i sprawdzić każdy komputer z osobna jeśli będzie taka potrzeba. Takie są właśnie uroki pracy informatyka. Jak najbardziej mogę wam polecić tę branżę. Decydując się na konkretny zawód przyszłości, informatyk na pewno takim jest. Samodzielnie możecie się wszystkiego nauczyć i nie potrzeba nie wiadomo jakiej kwoty na start.

Zawsze będę powtarzał, że wybór zależy od was. Ja wchodząc do nowej firmy już wiem mniej więcej, jak to będzie wyglądało. Każdy z was powinien nabyć takie umiejętności. Jest to bardzo ułatwiające życie zwłaszcza jeśli chodzi o zlecenia, gdzie faktycznie szefom zależy na czasie. Mam nadzieję, że w końcu uda mi się pozyskać jeszcze więcej zleceń. Na pewno jeśli kiedykolwiek będę w okolicy to chętnie się z wami spotkam i porozmawiam na temat różnych zleceń informatycznych. Zawsze dobrze jest się wymienić doświadczeniami.