You are currently viewing Gorzknik kanadyjski wspomaga walkę z infekcjami

Gorzknik kanadyjski wspomaga walkę z infekcjami

Zioła sprawdzają się w leczeniu różnych dolegliwości. Medycyna naturalna cieszy się dużą popularnością w obecnych czasach, gdyż jest doskonałą alternatywą dla farmakoterapii. Popularne leki dostępne w aptekach często zawierają szkodliwe dodatki, co sprawia, że ich nadużywanie może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób sięga po naturalne preparaty, dzięki którym można wzbogacić dietę w ważne składniki odżywcze.

Skuteczna walka z infekcjami dzięki gorzknikowi kanadyjskiemu

gorzknik kanadyjski na infekcjeJednym z takich produktów jest gorzknik kanadyjski, który dostępny jest zazwyczaj w postaci suszonej. Kłącze rośliny zawiera alkaloidy izochinolinowe, takie jak berberyna i hydroksyzyna. Skutecznie radzi sobie z wieloma dolegliwościami, zmniejsza ryzyko występowania różnych schorzeń. Gorzknik kanadyjski jest także cennym źródłem związków tłuszczowych, soli mineralnych, fitosteroli, olejków eterycznych oraz kwasu chlorogenowego. Jest uznawany za naturalny antybiotyk, który wzmacnia układ immunologiczny i pomaga organizmowi zwalczyć wirusy i bakterie. W wielu sytuacjach warto sięgnąć po gorzknik kanadyjski na infekcje, gdyż jest naturalnym produktem, który korzystnie wpływa na florę bakteryjną, przywraca jej równowagę, a także zwalcza czynniki chorobotwórcze. Roślina ta wspomaga leczenie przeziębień oraz grypy. Jest zalecana w przypadku  infekcji dróg oddechowych o podłożu bakteryjnym i wirusowym. Łagodzi podrażnienia i korzystnie wpływa na śluzówkę. Gorzknik kanadyjski obniża ciśnienie krwi, redukuje poziom złego cholesterolu, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Można po niego sięgnąć w przypadku przeziębienia, infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych, grypy, zapalenia układu moczowego oraz zapalenie jamy ustnej i dziąseł.

Sprawdza się także w przypadku infekcji żołądkowej, która objawia się wymiotami i biegunkami. Wspomaga leczenie infekcji narządów płciowych pochodzenia grzybicznego lub bakteryjnego. Jest także stosowany w przypadku schorzeń układu pokarmowego,, skutecznie radzi sobie z zaparciami, wzdęciami oraz nieprawidłową praca wątroby. Można po niego sięgnąć także w przypadku trądziku. Stosowany na skórę łagodzi podrażnienia i reguluje produkcję sebum. Jego stosowanie jest skutecznym sposobem na wzmocnienie odporności.