You are currently viewing Główne rodzaje lin

Główne rodzaje lin

Lina może się okazać bardzo przydatna w wielu różnych sytuacjach. Przed wszystkim jednak, sięga się po nią bardzo często na przykład podczas uprawiania sportu. W tym celu bardzo ważne jest wybranie takiej liny, która będzie odporna w pełni na rozdarcie.

Jaką linę polipropylenową wybrać?

lina polipropylenowa 10mmObecnie liny stanowią bardzo często wybierane wyposażenie podczas uprawienia sportów. Okazują się one w szczególności niezbędne podczas uprawiania sportów wspinaczkowych. W tym celu konieczne jest jednak wybranie odpowiedniego typu liny – tutaj najlepiej sprawdzi się zdecydowanie lina polipropylenowa 10mm. Tego rodzaju lina ma tą ogromną zaletę, że jest niemal w pełni odporna na rozdarcie co jest związane z technologią splatania takiej liny. Co więcej, w jej przypadku nie robi na niej wrażenia także styczność z innymi, poza mechanicznymi czynnikami obciążającymi. Oznacza to że lina taka jest również w pełni odporna na przykład na bardzo wysokie temperatury, czy też kontakt z substancjami o właściwościach żrących. Właśnie dlatego, poza zastosowaniami takiej liny w sporcie, sięga się po nią bardzo często również w zastosowaniach typowo przemysłowych. Należy jednak pamiętać co tym, że trzeba dobrać odpowiedni rodzaj takiej liny, jeżeli chodzi o jej grubość, czy też inne parametry, do planowanych zastosowań. Tylko w takim wypadku można mieć pewność, że wybrana lina będzie dobrze spełniała swoje funkcje i będzie właściwym zabezpieczeniem jak też i asekuracją, w zależności od zastosowań.

W obecnych czasach dostępne sa różnego rodzaju liny, które mogą mieć wiele różnych zastosowań. Bardzo ważne jest, by wybrać odpowiednią kierując się jakością wykonania, jak też wytrzymałością. Tylko wtedy lina taka będzie dobrze spełniała wszystkie funkcje, również te zabezpieczające.