You are currently viewing Gdzie można stosować sztukaterię z gipsu?

Gdzie można stosować sztukaterię z gipsu?

W ostatnim czasie bardzo widoczne stały się zmiany w podejściu do wykończenia pomieszczeń w domu czy w mieszkaniu. Obecnie coraz częściej wraca się do sposobów, które były wykorzystywane już wcześniej, ale obecnie używa się ich w unowocześnionej formie. Przykładem mogą być gipsowe elementy dekoracyjne.

Zalety sztukaterii z gipsu

stylowa sztukateria gipsowaWykończenia wnętrz to branża, która ulega ciągłym przeobrażeniom. Zmieniają się trendy w wykańczaniu wnętrz i to, co aktualnie jest modne a co nie. Przykładem może być stylowa sztukateria gipsowa, czyli bogato zdobione elementy, którymi można ozdabiać zarówno wnętrza mieszkania, jak i fasadę budynku. W skład sztukaterii gipsowej wchodzi bardzo wiele różnych elementów, które pozornie nie są ze sobą związane, od gzymsów, rozet, aż po gipsowe figury. Są to elementy, które mogą nam się kojarzyć z domami zamożnych ludzi, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu na zakup sztukaterii gipsowej mogli sobie pozwolić jedynie osoby zamożne. W obecnych czasach, głównie przez wzgląd na rosnącą konkurencję sztukaterii styropianowej, ceny sztukaterii gipsowej znacznie spadły, dzięki czemu na jej zakup może sobie pozwolić każdy z nas. Warto wspomnieć również o tym, ze sztukateria gipsowa była i nadal może być wykorzystywana, do zdobienia wnętrz budynków użyteczności publicznej, takich jak ekskluzywne hotele czy nawet biura. Wykorzystywanie sztukaterii gipsowej pozwoli nadać wnętrzom znacznie bardziej luksusowego wyglądu, nawet gdy mówimy o nowoczesnych mieszkaniach. Jakie rodzaje sztukaterii gipsowej są wykorzystywane najpowszechniej? Przede wszystkim najczęściej można spotkać się z gipsowymi rozetami oraz listwami ozdobnymi, które wchodzą w skład tego typu sztukaterii. Te ostanie mogą występować w dwóch formach – jako listwy podsufitowe czy też przypodłogowe. W obu przypadkach mogą być bardziej, lub mniej zdobione i przybierać różne formy. Nieco podobne do listew ozdobnych z gipsu są fasety oświetleniowe. Są one montowane zazwyczaj w połączeniu ze świetlówkami czy też oświetleniem LED, łącząc wysoką funkcjonalność z efektowną dekoracją.

Wybierając dekoracje do swojego mieszkania warto pamiętać o elementach dekoracyjnych, które były wykorzystywane już wcześniej. Gipsowe, ozdobne rozety czy listwy są najlepszym przykładem na to, jak szybko można nadać naszych wnętrzom odrobiny luksusu, Tego typu elementy mogą być wykorzystywane nie tylko w domach, ale również w budynkach użyteczności publicznej.