You are currently viewing Filtry do maszyn Mecalac

Filtry do maszyn Mecalac

 

Pojazdy ciężkie od Mecalac używane były zarówno w budownictwie jak i rolnictwie, służąc jako ciągniki czy ładowarki zarówno w gospodarstwach jak i na placach budowy. Ich popularność brała się przede wszystkim z wielozadaniowości i bardzo wysokiej żywotności pojazdów, mogących służyć do przeróżnych zadań i umożliwiających montaż ogromnej ilości narzędzi zewnętrznych i przystawek.

Najlepsze filtry do maszyn ciężkich

dobre filtry do mecalacJednak nawet najbardziej trwała maszyna wymagała wymiany podzespołów zużywalnych, zwłaszcza filtrów paliwa i powietrza, osłaniających silnik pojazdu przed zatarciem czy uszkodzeniem wewnętrznych części. Mimo iż podzespoły zużywalne od Mecalac zużywały się o wiele wolniej niż porównywalne części konkurencyjne, nie działały one w nieskończoność a wymiana po pewnym czasie była koniecznością. Bardzo dobrym sposobem na zapobiegnięcie ewentualnych przestojów czy awarii było zgromadzenie zapasu takowych, i wymiana w momencie nadmiernego zużycia jednego z filtrów. Stworzenie takiego zapasu nie było jednak zbyt dużym wyzwaniem, gdyż w każdym salonie ze sprzętem rolniczym i budowlanym można było kupić dobre filtry do Mecalac, zarówno wersje uniwersalne jak i odmiany przeznaczone do jednego modelu. Oryginalne filtry od Mecalac, posiadające certyfikaty jakości zapewniały bardzo długą bezproblemową pracę w dowolnych warunkach, dobrze znosząc zarówno zadania wykonywane w gospodarstwie rolnym jak i na placu budowy. Wkłady nowszych serii filtrów mogły być wymieniane pomiędzy obudowami, dzięki czemu w razie potrzeby mogły one służyć w wielu maszynach, które pierwotnie wymagały dedykowanego filtra, dopasowanego konstrukcyjnie do ich budowy.

Uniwersalne filtry mogły być zarówno filtrami powietrza, zatrzymującymi pył i kurz przed przedostaniem się do silnika, jak i paliwowymi, oczyszczającymi paliwo z zanieczyszczeń czy szkodliwych substancji w trakcie działania maszyny. Wielu producentów podzespołów do maszyn również posiadało w ofercie filtry pasujące do maszyn od Mecalac, często oferując odmiany usprawnione, choć nie posiadające możliwości wymiany wkładu. Najczęściej pojawiały się filtry o zwiększonej żywotności lub większej odporności na szkodliwe czynniki, mogące wpłynąć negatywnie na pracę filtra w dowolnej maszynie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na https://motrol.pl/