You are currently viewing Filiżanka – prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Filiżanka – prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Znalezienie odpowiedniego prezentu dla młodej osoby z okazji jej pierwszej Komunii Świętej może być nie małym problemem. W szczególności, jeśli szukamy dodatku do głównego prezentu. W jakich kategoriach produktu powinniśmy szukać? Czy warto stawiać na te mniej oczywiste? 

Prezent pierwszokomunijny – czy filiżanka będzie odpowiednim? 

filiżanka pierwsza komunia świętaWydawać by się mogło, że filiżanka nie jest trafionym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą. Jednak nie chodzi o zwykłą filiżankę. W sklepie z dewocjonaliami możemy natrafić na szeroki wybór, jeśli chodzi o nadruki na tych produktach. Są one niezwykle ciekawe, a przede wszystkim dostosowane do wieku osoby, której planujemy ją podarować. Jeśli interesuje nas pięknie zdobiona filiżanka Pierwsza Komunia Święta to doskonały czas na jej podarowanie. Może być ona np. uzupełnieniem głównego prezentu. Możemy jednak także na nią postawić, jeśli jesteśmy z dalszej rodziny, a najważniejszy prezent zapakujemy do cienkiej koperty. Wówczas unikniemy problemu, jakim jest podarowywanie samych pieniędzy. Choć z pewnością młoda osoba się z nich ucieszy, pieniądze po jakimś czasie znikną. Filiżanka z kolei może stać się pamiątką na długie lata. Nadruki na filiżance mogą dotyczyć samego wydarzenia, jakim jest pierwsza Komunia Święta, ale również mieć nieco luźniejszą tematykę, jednak nadal religijną. Na powierzchni filiżanki mogą znaleźć się np. ważne cytaty z Pisma Świętego. Pamiętajmy jednak, aby były one w pełni zrozumiałe dla młodej osoby. Wybierając się więc do sklepu z dewocjonaliami poprośmy obsługę o przedsiewnie filiżanek dedykowanych właśnie młodszym osobom. 

Wiele z prezentów, którymi obdarowujemy młode osoby w dniu Komunii Świętej są na tyle powszechne, że dziecko niemal zgaduje co dostanie. Warto więc szukać wśród tych mniej oczywistych podarunków. Personalizowania filiżanka z okazji Komunii Świętej z pewnością zalicza się do tej grupy.