You are currently viewing Estetyczne kwiaty na wesele i poprawiny

Estetyczne kwiaty na wesele i poprawiny

Piękne ozdoby kwiatowe wydają się obecnie nieodłącznym elementem ślubu i wesela. Zazwyczaj są one nie tylko w miejscu zaślubin, ale również zdobią salę weselną i są pięknym elementem pamiątkowych fotografii. Jednak wybór odpowiednich roślin jest nie lada wyzwaniem, ponieważ wybór jest ogromny. Dodatkowo ważny jest gust nowożeńców, motyw przewodni wesela, trwałość konkretnych kwiatów, a także data ślubu. Warto więc wiedzieć, jakie kwiaty najlepiej jest wybrać na wesele odbywające się w poszczególnych miesiącach.

Jakie kwiaty na wesele w różnych miesiącach?

białystok - kwiaty na wesele i poprawinyStojąc przed wyborem odpowiednich kwiatów na ślub, warto w pierwszej kolejności określić swój budżet. Zarówno zakup dekoracji kwiatowych, jak i bukietów będzie znacznym wydatkiem. Ostateczna cena będzie trudna do ustalenia, ponieważ jest uzależniona od ilości i rodzajów roślin, a także poziomu skomplikowania kompozycji. Dlatego warto sprawdzić, jakie rośliny są dostępne w poszczególnych miesiącach oraz jaka będzie ich konkretna cena. Jeśli interesuje nas białystok – kwiaty na wesele i poprawiny znajdziemy w różnorodnych cenach. W sezonie zimowym w kwiaciarniach dostępne są głownie hiacynty, tulipany, róże, gerbery czy lilie. Największy wybór jest oczywiście w sezonie letnim, kiedy to kwitnie wiele gatunków kwiatów idealnych na ślub i wesele. Tyczy się to róż w wielu odcieniach, lawendy, słoneczników, hortensji, dalii czy gipsówki. Jesieniom doskonale sprawdzą się róże, jarzębina, astry czy goździki. Istotne jest to, aby wybrane kwiaty komponowały się z motywem przewodnim przyjęcia weselnego. Oznacza to, że jeśli planowane jest wesele w stylu rustykalnym, to także dekoracje powinny nawiązywać do tego trendu. Wszystko to powinno być przygotowane w oparciu o kwiaty naturalnie występujące w ogrodach i na łąkach. Doskonałym przykładem są słoneczniki, lawenda, frezje oraz piwonie.

Natomiast w przypadku wesela w stylu glamour zalecane są kwiaty takie jak róże czy lilie. Zazwyczaj komponuje się je w sposób kaskadowy, co daje efekt przepychu oraz elegancji. Dodatkowo bukiet powinien komponować się z suknią. Jeżeli jest ona ekstrawagancka, kwiaty również powinny być nietuzinkowe. W takim wypadku sprawdzają się jednolite bukiety, wykonane na przykład ze słoneczników, goździków albo samej lawendy. Daje to ciekawy efekt, a także jest wyjątkowym rozwiązaniem, stosowanym sporadycznie.