You are currently viewing Elastyczne bryczesy dla jeźdźca

Elastyczne bryczesy dla jeźdźca

Jazda konna staje coraz bardziej popularną rozrywką. Przede wszystkim pozwala na spędzenie czasu na świeżym powietrzu co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste. Ponadto osoby, które są pracowite i liczą się dla nich konkurencje mogą brać udział w różnych zawodach, które cały czas podnoszą poziom jazdy. Dlatego tego typu pasja z lekkiego zainteresowania może po czasie awansować do bardziej profesjonalnego podejścia.

Bryczesy dla mężczyzn do jazdy konnej

bryczesy męskie z pełnym lejemJednak aby rozwijać się na tej przestrzeni warto zainwestować w odpowiedni ubiór, który zdecydowanie wpłynie na nasz komfort jazdy. Niestety ubrania z których korzystamy na co dzień nie są idealnie przystosowane do konnej jazdy. Na materiale może pozostawać sierść czy specyficzny dla konia zapach, którego nie chcemy w szkole czy podczas pracy. Dlatego odpowiednie ubranie to przede wszystkim spory komfort oraz wygoda. Dla mężczyzn polecane są specjalne bryczesy męskie z pełnym lejem. Ten produkt to nic innego jak profesjonalne spodnie do konnej jazdy. Oczywiście na pierwszy rzut oka charakteryzuje je specjalny kształt. Dają sporo swobody na odcinku naszych bioder ale nogawki są bardziej dopasowane. Taki układ wpływa na nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Jednak jest to też kwestia konkretnego modelu. Praktycznie mamy dwa typy bryczesów dla mężczyzn. Pierwsze są wykonane z elastycznego materiału i są dopasowane, a drugie przypominają styl wojskowy.

Dlatego wszystko można dopasować do indywidualnego gustu czy naszych oczekiwań. Jeżeli chodzi o lej czyli specjalny pas na spodniach, który poprawia przyczepność siodła to też mamy dwie opcje. Pierwsza to lej wykonany z silikonu, a druga to ze skóry syntetycznej. Praktycznie dwa rozwiązania są na wysokim poziomie i dają spory komfort.