You are currently viewing Działkę budowlaną ogrodziłem siatką leśną

Działkę budowlaną ogrodziłem siatką leśną

 

Kiedy zacząłem na poważnie myśleć o wybudowaniu własnego domu to pomyślałem najpierw o konieczności kupienia działki budowlanej. Cisnęliśmy się z żoną i synkiem w jednym domu z teściami, więc postanowiłem działać w tej kwestii jak najszybciej. Zacząłem od poszukania odpowiedniej działki pod budowę. Kiedy znalazłem już idealny metraż to postanowiłem od razu ją ogrodzić. Chciałem zrobić to jak najmniejszym kosztem i tylko na czas budowy.

Siatka leśna sprawdziła się znakomicie

siatki leśne olsztynDziałkę budowlaną kupiliśmy w idealnych dla nas wymiarach. W zasadzie nie miała ona nawet sześciuset metrów kwadratowych. Zależało nam właśnie na takiej, żeby nie było zbyt wiele pracy wokół domu. Poza tym mniejsza działka to chociażby mniejsze koszty związane właśnie z ogrodzeniem. Postanowiłem, że na czas budowy zrobię prowizoryczne ogrodzenie, które będzie chroniło powierzchnię działki przed nieproszonymi gośćmi. Mam tutaj na myśli zwierzęta leśne, ponieważ nasza działka graniczy bezpośrednio z lasem. Trzeba było więc wszystko ogrodzić, żeby dziki czy sarny nie zrobiły sobie na naszej działce placu zabaw. W internecie znalazłem producenta, który robi siatki leśne Olsztyn, więc pomyślałem, że to będzie idealne rozwiązanie. Takie ogrodzenie stosuje się często przy drogach biegnących przez las albo w ogóle w pobliżu lasów. Siatka leśna okazała się chyba najtańszym z możliwych sposobów na oddzielenie mojej działki od pobliskiego lasu. Druga sprawa jest taka, że nie widziałem sensu, żeby w to ogrodzenie inwestować więcej pieniędzy. Przecież wiadomo, że po wybudowaniu domu zrobię ogrodzenie, które będzie już na stałe. Siatka leśna to rozwiązanie tymczasowe i tylko na czas prac budowlanych. W każdym razie jak postanowiłem tak zrobiłem i dzisiaj na mojej działce prace budowlane idą pełną parą. A siatka sprawdza się doskonale.

Kiedy budowa naszego wymarzonego domu się zakończy to zdemontuję to prowizoryczne ogrodzenie i zamówię piękny płot z kutej stali. Tymczasem na czas budowy siatka leśna to rozwiązanie idealne. Minimum kosztów a maksimum skuteczności – tak bym mógł to podsumować. I jednocześnie polecam to rozwiązanie każdemu, kto ma w planach budowę domu. Działkę trzeba odgrodzić, żeby nikt niepowołany na nią nie wchodził. A na czas budowy wystarczy takie ogrodzenie techniczne.