You are currently viewing Drugie życie starych cegieł

Drugie życie starych cegieł

Niewiele jest spraw tak ważnych dla wielu osób jak porządnie zaaranżowane wnętrza mieszkania. Do uzyskania właściwego, pożądanego efektu dostępnych jest ogromna liczba materiałów wykończeniowych. Bardzo cenionym elementem stylizacyjnym jest od bardzo wielu lat motyw ceglanego muru, który można uzyskać na wiele sposobów.

Płytki z cegieł rozbiórkowych

płytki ze starej cegłyDostępne na rynku płytki ze starej cegły rozbiórkowej są najdoskonalszym materiałem do wykonania imitacji ceglanego muru zarówno na elewacjach zewnętrznych jak i na ścianach wewnątrz pomieszczeń. Charakteryzują się naturalną odpornością i efektem wizualnym. Wnoszą do wnętrz klimat, którego nie uzyskamy używając innych produktów imitacyjnych jak płytki gipsowe, z tworzywa lub tapety. Ceglane płytki wnoszą do wnętrz element tajemnicy i historii gdyż cegły, z których powstają pochodzą z obiektów bardzo starych. Wytwórcy płytek po starannej, ręcznej selekcji cegieł przystępują do ich cięcia. Bardzo efektowne i chyba cieszące się największą popularnością płytki powstają w wyniku odcięcia lica cegły. Posiadają one naturalny wygląd starej, podniszczonej cegły o bardzo ciekawej barwie i fakturze. Aby wykorzystać cegłę w całości wykonuje się również cięcie ze środka cegły dzięki czemu powstają produkty o gładkiej powierzchni, żywej barwie, ukazujące strukturę wewnętrzną. Bardzo ładnie prezentują się na ścianach małe płytki pozyskiwane w wyniku cięcia poprzecznego. Mowa tu o płytkach powstających z tzw. główek. Uzupełnieniem oferty są elementy wycinane z cegieł do wykonania narożników.

Przed inwestycją w w płytki ze starych cegieł należy dokładnie sprawdzić stan ścian, na których chcemy je umieścić. Płytki wraz zaprawą klejową osiągają dość duży ciężar przez co nie każda ściana jest w stanie go utrzymać. Płytki montuje się z zachowaniem odstępów uzupełnianych fugą lub bezpośrednio obok siebie.