You are currently viewing Dron walkera o niewielkich rozmiarach

Dron walkera o niewielkich rozmiarach

Drony o dużych gabarytach nigdy szczególnie nie przypadły mi do gustu, gdyż od początku wolałem modele małe, łatwe do transportu, aczkolwiek zaawansowane. Niewiele dronów spełniało moje wymagania, szczególnie iż w dużych dronach naturalnie mieściło się więcej układów elektronicznych, a tym samym miały one więcej funkcji i możliwości.

Kieszonkowy dron Walkera

walkera periWiększość małych dronów była przeznaczona głównie do pilotowania wyczynowego, a że nie uczestniczyłem w żadnych pokazach, ani też nigdy nie dołączyłem do żadnej grupy entuzjastów, tego rodzaju dron nie był mi potrzebny. Jednak nie chciałem pozostawać ciągle przy tanim dronie dla początkujących, więc w końcu zacząłem szperać po różnych forach dla entuzjastów za opiniami i opisami różnych modeli, by znaleźć w końcu drona, który będzie bardziej pasował do moich upodobań niż duże, nieporęczne drony obserwacyjne. Natrafiłem w końcu na recenzję drona Walkera Peri, który wedle recenzentów miał wszystkie cechy, których wymagałem od maszyny dla siebie. Nie był on duży, choć należał do dronów bardzo zaawansowanych, przeznaczonych dla doświadczonych użytkowników, i posiadał mnóstwo ciekawych funkcji. Jedną z najbardziej rzucających się w oczy cech był niewielki monitor, zamontowany na kontrolerze, który odbierał sygnał z kamery drona, nie dość że znacznie ułatwiając pilotowanie, to jeszcze pozwalając na robienie zdjęć czy kręcenie filmów w sposób bardzo podobny do używania zwykłego aparatu czy kamery.

Nie był to może najtańszy dron, aczkolwiek wedle opinii, był on niezawodny i bardzo odporny na warunki pogodowe i uszkodzenia. Był również wyposażony w wydajną baterię o dużej pojemności, która wystarczała nawet na pół godziny ciągłego lotu z włączoną kamerą, oraz większością dodatkowych funkcji.