You are currently viewing Drewniana skrzynia na zabawki

Drewniana skrzynia na zabawki

Przechowywanie zabawek to problem, z którym zmaga się każdy rodzic. Z biegiem czasu dziecko zbiera pokaźną kolekcje różnych rzeczy i trzeba je gdzieś ulokować, aby nie zagracić sobie życia. Ja z natury nie za bardzo lubię sprzątać. Nie nazwałabym siebie perfekcyjna panią domu. Zawsze szukam sposobu jak sobie ułatwiać domowe porządki, żeby się zbytnio nie napracować i z grubsza ogarnąć temat. W przypadku zabawek nie było mowy o wyjątkach tym bardziej, że moje dziecko rozrzuca je w zaskakującym tempie kilka razy dziennie.

Skrzynia na dziecięce skarby

skrzynia na zabawkiPrzechowywanie w pokoju dziecięcym chciałam zorganizować tak, aby było łatwo dostępne dla mojej córki. Tak, aby mogła śmiało użytkować zawartość. To wykluczało pomysły z półkami i szafeczkami. Potrzebowałam czegoś co postawie na podłodze w zasięgu małych rączek. Dodatkowo musiało być to rozwiązanie o dużej pojemności przechowywania. Gdzieś się muszą mieścić te wszystkie klocki, kubeczki, lalki i autka. Sama nie wiem w jaki sposób tak szybko zgromadziliśmy taką kolekcje, a nasza córka ma dopiero dwa latka. Po przeanalizowaniu opcji tylko jedna spełniała nasze wszystkie warunki. Drewniana skrzynia na zabawki niemal od razu wylądowała w pokoju mojej córki. Zalet tego zakupu jest wiele, ale najważniejsza dla mnie jest łatwość sprzątania. Wyobraźcie sobie, że podzieliłam jej wnętrze na mniejsze rubryczki przy pomocy takich specjalnych materiałowych wkładów i teraz każdy rodzaj zabawek ma swoje miejsce. Kiedy dziecko przestaje się bawił dla przykładu klockami to ja je zbieram wrzucam w konkretna przegrodę i gotowe. Trwa to niewielką chwilę i w pokoju znów panuje porządek. Pomimo drewnianej, solidnej konstrukcji wieko skrzyni jest lekkie i z łatwością się otwiera. Wyjęcie zabawek ze skrzyni nie stanowi dla dziecka żadnego problemu. Plusem jest też to, że skrzynie można wykorzystać w zabawie, ale to taka wskazówka dla bardziej kreatywnych rodziców.

Musze przyznać, że jestem usatysfakcjonowana takim finałem akcji przechowywanie zabawek. Drewniana skrzynia na zabawki w pokoju mojej córki prezentuje się naprawdę nieźle i jak na razie spełnia nasze oczekiwania. Pewnie w przyszłości przyda nam się jeszcze nie jedna taka skrzynia. Teraz lepiej o tym nie rozmyślać i skupić się na zabawie.