You are currently viewing Dostałem całkowi zwrot VATu

Dostałem całkowi zwrot VATu

Prowadzę firmę transportową i bardzo często podróżuje służbowo. Nie ukrywam, że takie wyjazdy są dosyć  kosztowne, ponieważ odbywają się kilka razy w miesiącu. Tak naprawdę częściej jestem w podróży niż w swoim mieszkaniu. Dowiedziałem się, że mogę w takiej sytuacji ubiegać się o zwrot podatku VAT zapłaconego w innych krajach. Złożyłem odpowiedni wniosek, ale po kilku dniach przyszła mi odpowiedź, że popełniłem trochę błędów i wniosek został odrzucony.

Udało mi się uzyskać całkowity zwrot VATu

całkowity zwrot vat zapłaconego w UENie mogłem znaleźć tych błędów, a urząd nie poinformował mnie o tym, co mam poprawić, dlatego zdecydowałem się oddać tę sprawę w profesjonalne ręce. Z pomocą mojej koleżanki, która się trochę na tym znała, znalazłem firmę rachunkową, która pomagała uzyskać całkowity zwrot vat zapłaconego w UE. Zadzwoniłem na podany na ich stronie internetowej numer telefonu i umówiłem się na spotkanie z księgową. Zabrałem wszystkie potrzebne dokumenty i udałem się na spotkanie. Księgowa pomogła mi wypełnić odpowiedni wniosek (znalazła błędy i poprawiła je), a następnie wytłumaczyła mi, jak działa to prawo dla przedsiębiorców. Okazało się, że wniosek należy złożyć do 30 września roku następnego od dnia wystawienia najstarszej faktury. Wystarczy złożyć jeden zbiorczy wniosek bez względu na to z ilu krajów ubiegamy się o zwrot podatku VAT, a także przez względu na to, jakie stawki tam obowiązują. Żebym nie musiał tracić zbyt wiele czasu księgowała wysłała od razu wniosek za pomocą rządowej platformy elektronicznej epuap, która ułatwia obywatelom komunikacje z wszelkimi urzędami. Dzięki temu wniosek został wysłany i dostarczony natychmiast, co jest o wiele prostsze i szybsze niż stanie w kolejkach w urzędzie albo wysyłanie korespondencji listownie. Dla mnie najważniejsze było to, aby zmieścić się w terminie złożenia odwołania od decyzji urzędu.

Już wkrótce dostałem wiadomość, że tym razem wniosek został poprawnie wypełniony i w ciągu kilku dni pieniądze znalazły się na moim rachunku bankowym. Teraz już z pewnością będę pamiętał o tym, jak prawidłowo i szybko wypełniać te wnioski. W ten sposób udało mi się uzyskać duży zwrot należności z innych krajów unijnych, co było dla mnie niesamowitym zastrzykiem gotówki. Jestem bardzo zadowolony z tej sytuacji.