You are currently viewing Doskonałe samopoczucie dzięki masażom ajurwedyjskim

Doskonałe samopoczucie dzięki masażom ajurwedyjskim

Jedną z najstarszych technik łagodzenia bólu oraz regenerowania tkanek, jest masaż ajurwedyjski. Dzięki niemu można wzmocnić ciało, uchronić go przed licznymi chorobami, a także wspomóc leczenie różnych schorzeń. Zabiegi polegają na masażu całego ciała, głowy, twarzy, dłoni i stóp. Do masażu wykorzystuje się różnego rodzaju oleje. Ważne, by dobrać je do rodzaju skóry oraz ewentualnych problemów zdrowotnych pacjenta. Olej sezamowy jest bardzo uniwersalny, wykazuje właściwości lecznicze i pielęgnacyjne.

Korzystne działanie masażu ajurwedyjskiego

relaksujący masaż ajurwedyjski - wrocławZawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E, A, C. Te naturalne przeciwutleniacze sprawiają, że skóra jest nawilżona i odżywiona. Doskonale przenikają w głębokie warstwy naskórka, dzięki czemu korzystnie wpływają także na tkanki, odżywiają stawy i kości, korzystnie wpływają na kondycję mięśni. Zawartość witaminy K sprawia, że wzmacnia tkankę kostną. W wielu sytuacjach warto zdecydować się na relaksujący masaż ajurwedyjski – Wrocław jest miastem, gdzie zabieg ten cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród osób nadmiernie zestresowanych oraz cierpiących na napięcie mięśni, ale także ludzi chorujących na osteoporozę, artretyzm, zaparcia, problemy z jelitem grubym. Masaż wspomaga oczyszczanie ciała z nagromadzonych toksyn, korzystnie wpływa na kondycję skóry, działa odżywczo i oczyszczająco. Wspomaga funkcjonowanie systemu nerwowego, sprawdza się w przypadku osób przemęczonych, zestresowanych, cierpiących na problemy z koncentracją oraz pamięciom. Ruchy masażysty korzystnie wpływają na całe ciało, zdrowie i psychiczne. Dodają energii, usprawniają funkcjonowanie narządów, przywracają równowagę wewnętrzną organizmu. Należy pamiętać, iż masaż ajurwedyjski nie jest tylko zabiegiem relaksującym, działa także terapeutycznie i prewencyjnie.

Dzięki niemu możemy cieszyć się doskonałym zdrowiem i samopoczuciem, odzyskać pozytywną energię. Właściwości masażu ajurwedyjskiego sprawiają, że jest on bardzo uniwersalnym zabiegiem, na który może zdecydować się każdy. Wywodzi się ze starożytnej hinduskiej tradycji medycznej. Wykorzystuje się do niego pięknie pachnące olejki eteryczne, które mają zbawienny wpływ na równowagę psychiczną. Korzystnie wpływają na trawienie, wzrok, samopoczucie, skutecznie radzą sobie z różnymi dolegliwościami.