You are currently viewing Dom z wzmocnionymi drzwiami

Dom z wzmocnionymi drzwiami

Drzwi wejściowe w domu lub mieszkaniu powinny być najmocniejsze, ponieważ to one mają chronić dom przed ewentualnymi wtargnięciami oraz włamaniami. trzeba zadbać o to, by były wykonane z dobrego materiału oraz posiadały specjalne wzmocnienia. Dzięki temu nie zniszczymy ich nawet wjeżdżając w nie samochodem. Jest to możliwe, jeśli używamy dobrych materiałów i zależy nam na wysokiej jakości wykonania.

Wzmocnione drzwi do domu

drzwi wzmocnioneTakie drzwi muszą cechować się określoną wytrzymałością. Najlepiej jest zadbać o to, aby drzwi wzmocnione były wykonane z drewna dębowego. jest to obecnie najtwardsze drewno, jakie możemy spotkać na polskim rynku stolarskim. Jednak w drzwiach powinny być wywiercenia, w których znają się pręty stalowe. Stal powinna być w tym przypadku potrójnie hartowana, dzięki czemu będzie mocniejsza niż pręty zbrojeniowe. Do tego warto jest zadbać o solidność zamka i zawiasów, gdyż są to miejsca łączenia z framugą. Stal powinna być również hartowana potrójnie. Zadbajmy o trzy zamki, które mogą być zsynchronizowane. To oznacza, że zamkną się za jednym przekręceniem klucza. Warto jest mieć drugi zamek zabezpieczający, na przykład na wysokości wizjera. Można również zainwestować w specjalny łańcuszek, dzięki któremu możliwe jest uchylenie drzwi tylko na jakąś szerokość. Nikt nie wejdzie do naszego domu bez naszego wyraźnego zaproszenia i to jest najważniejsze.

Tego typu drzwi są do kupienia w sklepach budowlanych. Możesz je również zamówić u stolarza. Dzięki temu będziesz miał pewność, że drewno wykonane jest z najlepszych materiałów i raczej nie ma z nim żadnych problemów. Zadbaj także o estetykę drzwi, jednak tutaj cały wybór należy do Ciebie. Drzwi będą wyglądały w taki sposób, w jaki je sobie wymarzysz i to jest najważniejsze.