You are currently viewing Dobry ośrodek leczenia

Dobry ośrodek leczenia

Uzależnienie to choroba i nieważne czy dotyczy alkoholu, narkotyków, czy hazardu. Uzależnić się jest bardzo łatwo, ale zerwać z nim już dużo trudniej, zwłaszcza, że osoby pogrążone w nałogu, najczęściej zauważają problem jako ostatnie.

Profesjonalne ośrodki leczące uzależnienia

ośrodek leczenia uzależnieńAlkoholizm, narkomania, uzależnienie od gier hazardowych, komputerowych, internetu, etc. To tylko najpopularniejsze nałogi, z którymi borykają się pacjenci ośrodków leczniczych w całej Polsce. Choroba może postępować bardzo szybko, może też rozwijać się latami, albowiem każdy z nas jest inny i ma różne mechanizmy, które decydują o skłonnościach do uzależnień. Leczenie uzależnień winno być profesjonalne i nie powinno trwać krócej niż kilka tygodni – jeśli mówimy o zamkniętych ośrodkach, a zamknięty ośrodek leczenia uzależnień to rozwiązanie najlepsze. Dlaczego? Ponieważ chora osoba nie ma możliwości kontaktowania się ze światem zewnętrznym, nie ma dostępu do internetu, do radia, czy prasy. Czas w ośrodku wypełniają chorym sesje terapeutyczne, zajęcia motywacyjne, czy też grupowe terapie. Oczywiście jest też czas wolny, który można spędzić na czytaniu książek lub świetlicy, gdzie do wyboru jest co najmniej kilka aktywności fizycznych. Ośrodki leczenia uzależnień możemy podzielić na te prywatne oraz te, które działają w ramach NFZ. W przypadku wyboru pierwszej opcji leczenie jest w całości opłacane z kieszeni pacjenta, w przypadku drugim – leczenie jest refundowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Uzależnienie dotknąć może każdego, niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego i materialnego. Nie jest łatwo sobie z nim poradzić, a próby zrobienia tego na własną rękę z reguły nie są skuteczne. Toteż leczenie w profesjonalnym ośrodku jest jak najbardziej wskazane.