You are currently viewing Dobre wino na prezent

Dobre wino na prezent

Kiedy jesteśmy zaproszeni na ślub, to najczęściej należy coś wręczyć młodej parze. Wybór najczęściej pada na jakieś sprzęty domowe, komplet pościeli, czy cenne antyki. Jeżeli chcemy wręczyć wyjątkowy prezent w dniu ślubu, to może to być wino. 

Jakie wybierać wina na prezent? 

wino jako prezent na ślubŚlub i wesele są wyjątkowymi okolicznościami, które zostają w pamięci młodej pary do końca życia. Każdy szczegół wtedy staje się istotny, ponieważ tworzy całość, którą zapamiętają wszyscy uczestnicy tej uroczystości. Wybierając się na ślub, przygotowujemy specjalny strój, kupujemy odpowiedni prezent i udajemy się w wyznaczone miejsce. Nie sztuką jest kupić któryś z kolei zestaw ręczników, kolejny odkurzacz, czy czajnik, ponieważ nie zostanie taki prezent zapamiętany. Zdecydowanie lepie pokusić się o dobre wino jako prezent na ślub, ponieważ będzie służyć tylko parze młodej w wyjątkowej chwili. Przy wyborze wina, nie warto się kierować zasadą, że im starsze tym lepsze, ponieważ najważniejsza jest jego data ważności. Są wina, które należy spożyć w ciągu roku od zabutelkowania, ale są też takie, które mają ten okres znacznie dłuższy. Możemy kupić wino, które będzie najlepsze spożyte na przykład za dwadzieścia lat na okrągłą rocznicę ślubu. Taki prezent będzie wyjątkowy, ponieważ przywoła miłe wspomnienia i zapewni romantyczny wieczór małżonkom. Ceny win, które się nadają na wręczenie ich jako prezent ślubny, kosztują od stu do nawet tysiąca złotych i mogą być wytrawne, półwytrawne lub słodkie w smaku. 

Kupując bukiet kwiatów, po paru dniach najczęściej nie będzie po nim śladu, dlatego lepiej wybrać coś trwałego. Wino jest świetnym wyborem, będzie niosło ze sobą wartość sentymentalną, ale też walory smakowe. Wystarczy dobrać odpowiednie opakowanie i prezent gotowy.