You are currently viewing Dobre jakościowo suwaki metalowe

Dobre jakościowo suwaki metalowe

Zamki błyskawiczne są najpopularniejszym rodzajem zapięć wykorzystywanych w branży tekstylnej. Wśród popularnych modeli można wyróżnić zarówno zamki kostkowe, jak i metalowe zamki błyskawiczne. Dlaczego warto wybierać metalowe zamki do spodni? Czym się wyróżniają oraz charakteryzują?

Wybieramy metalowe suwaki do spodni

suwaki metalowe do spodniMetalowe zamki błyskawiczne można podzielić na dwie kategorie, zwykłych oraz ozdobnych. Te pierwsze sprawdzają się doskonale w przypadku wykończenia obuwia, kieszeni kurtek, spodni oraz torebek. Ozdobne zamki idealnie sprawdzają się natomiast w przypadku produkcji kurtek bluzek, sukienek czy spódnic. Warto zastosować suwaki metalowe do spodni. Należy jednak pamiętać, że można zamówić zamki błyskawiczne metalowe o wielu różnych powłokach, jak na przykład mosiądz, srebro czy czerniony nikiel. Z tego powodu idealnie mogą wpasować się w wykończenie zarówno eleganckiej odzieży, jak i spodni z jeansu. Odporność na zagięcia oraz różne zagniecenia będzie wpływała także na wykorzystanie takich zamków do wykończenia rozporków. W odróżnieniu od modeli kostkowych, te metalowe nie są stosowane do produkcji odzieży dziecięcej. Osoby poszukujące odpowiedniego modelu suwaków, w pierwszej kolejności więc powinny wziąć pod uwagę potencjalne zastosowanie, a dopiero wtedy podejmować decyzje odnośnie wyboru kostkowego lub metalowego. W odróżnieniu od kostkowych suwaków nie są oferowane w tak obszernej gamie kolorystycznej, a jedynie w metalicznym wykończeniu, które może być umieszczone na materiale o konkretnej kolorystyce. W przypadku wykończenia spodni metalowe suwaki są o wiele bardziej praktyczne i dużo lepiej się sprawdzają, w związku z czym producenci spodni właśnie ten model wybierają do produkcji, ponieważ jest on praktyczny i estetyczny.

Reasumując, jeżeli zależy nam na tym, abyśmy mogli skorzystać z odpowiednich zapięć, warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Zamki metalowe są bardzo trwałe i sprawdzają się między innymi w przypadku produkcji spodni. Dzięki temu są zarówno bardzo estetyczne, jak i trwałe oraz odporne na zagniecenia. Jest to czynnik znacznie wyróżniający takie zamki na tle suwaków kostkowych, które są o wiele bardziej delikatne, a co za tym idzie w przypadku spodni jeansowych mogą się nie sprawdzić.