You are currently viewing Do czego służą haki holownicze?

Do czego służą haki holownicze?

Choć samochody są maszynami powszechnymi i uwielbianymi przez wielu, to równie często się psują. Nie tylko ważne jej wówczas, by zabezpieczyć miejsce i zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym kierowcom, ale również, by znaleźć kogoś, kto pomoże i odholuje. Na takie przypadki warto wcześniej profilaktycznie nabyć się odpowiedniego sprzętu i elementów samochodu, które na to pozwolą.

Jak dobrać hak holowniczy?

haki holownicze toruńJeżeli pojazd nie jest fabrycznie przystosowany do ciągnięcia przyczepy lub dotychczasowy element mocujący uległ uszkodzeniu, to należy dokonać optymalnego wyboru. Podczas dobierania właściwego rozwiązania kierujemy się parametrami technicznymi. Sprawdzamy uciąg, nacisk pionowy oraz czy posiada odpowiednią homologację. W przypadku, gdy zamierzamy korzystać na terenie Unii Europejskiej, to należy upewnić się, że hak posiada europejską homologację e27. Jeśli chce się kupić haki holownicze Toruń, jest miastem, gdzie znajdzie się odpowiednich dostawców. Dostosowane zarówno do samochodów typowo osobowych, jak i dostawczych. Co ważne podczas wybierania dostępne są wersje składane, jak i stałe. W myśl przepisów, w niektórych krajach względnie nowe samochody powinny mieć możliwość złożenia nieużywanego, w danej chwili haka. Istotnym parametrem jest także osprzęt towarzyszący. Pamiętajmy, że przyczepa posiada lampy, które należy podłączyć do naszego samochodu, a w wielu przypadkach także hamulce. Odpowiednie złącze powinno znaleźć się na wyposażeniu i być kompatybilne z hakiem.

Każdy hak holowniczy jest w przypadku awarii jednym z najważniejszych elementów służących do pomocy i zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Dlatego tak ważne jest, by pamiętać o tym, że musi być on odpowiednio dopasowany do modelu i rodzaju samochodu, do jakiego się go montuje. Tylko wówczas ma się gwarancję, że nie zawiedzie w odpowiednim momencie.