You are currently viewing Do czego konkretnie służy wiertarka kątowa?

Do czego konkretnie służy wiertarka kątowa?

Wiertarki są niezwykle uniwersalnymi urządzeniami. Z ich pomocą można wiercić dziury w różnorodnych materiałach. Jednak jeśli naprawdę często korzysta się z takiego sprzętu to warto postarać się o jego bardziej wyspecjalizowaną wersję. Dzięki temu efekty będą jeszcze lepsze i to w znacznie krótszym czasie niż wcześniej.

Kiedy należy skorzystać z pneumatycznej wiertarki kątowej?

pneumatyczna wiertarka kątowaW momencie gdy potrzebne jest wiercenie w trudno dostępnych miejscach to świetnym wyborem okazują się kątowe wiertarki pneumatyczne. Jest to stosunkowo małe narzędzie, które sprawdza się idealnie jeśli nie ma zbyt wiele miejsca na wiercenie. Oczywiście jest kilka kryteriów, którymi należy się kierować jeśli pragnie się kupić jak najlepszy sprzęt. Z całą pewnością moc oraz prędkość obrotowa są istotne. Zależnie od tego z jakimi materiałami ma się zazwyczaj do czynienia powinno się wybrać inną moc. Oczywiście im twardszy materiał tym większa moc jest potrzebna, jednocześnie warto zostawić jej pewien zapas tak żeby sprzęt mógł pracować przez naprawdę długi czas. Do tego prędkość obrotowa jest istotna, jednak warto zauważyć, że nie chodzi o to żeby była jak największa. Często przy twardych materiałach wybiera się właśnie wiertarki o stosunkowo niskiej prędkości obrotowej, dzięki czemu efekty są znacznie lepsze. Pneumatyczna wiertarka kątowa jest sprzętem idealnym dla doświadczonych fachowców. Ciekawe jest to, że korzysta się z nich niezwykle często w przemyśle lotniczym. Także w przypadku przemysłu elektromaszynowego znajdują one zastosowanie.

Warto też zorientować się jaką wagę powinna posiadać taka wiertarka. Mimo wszystko jeśli chodzi o trudno dostępne miejsca to często trzeba pogodzić się z niewygodą pod względem trzymania sprzętu. Dlatego też stosunkowo niska waga jest w tym przypadku pożądana. Warto zawsze zwracać na to swoją uwagę.