You are currently viewing Dlaczego warto wykonywać holter EKG?

Dlaczego warto wykonywać holter EKG?

W dzisiejszych czasach coraz młodsi ludzie mają różnego rodzaju problemy zdrowotne. Jest to związane z różnymi czynnikami, ale wśród nich na pierwszy plan wysuwają się otyłość, niska aktywność fizyczna i siedzący tryb życia. Są to czynniki ryzyka bardzo wielu chorób, które dziś stają się coraz częstsze. Groźne są tutaj szczególnie choroby układu sercowo-naczyniowego, które mogą przez długi czas nie dawać ciężkich objawów, a przy zaostrzeniu stanowią zagrożenie dla życia.

Zastosowanie profesjonalnego holtera EKG

profesjonalny holter ekg - krakówJak wspomniano powyżej, choroby sercowo-naczyniowe mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie życia. Dlatego też, jeżeli tylko podejrzewamy takie problemy u siebie, to warto wykonać odpowiednie badania. Jednym z nich jest profesjonalny holter EKG – Kraków jest jednym z miast, gdzie bez problemu możemy znaleźć gabinety, które wykonują takie badania. Badanie holterem ma duży plus, ponieważ jest badaniem nieinwazyjnym i nie wymaga od nas szczególnego przygotowania do niego. Jednocześnie zbiera ono dane z całego dnia, dzięki czemu są one adekwatne do tego, jak wygląda praca naszego serca na co dzień. Jest to także badanie, z którego doświadczony lekarz może odczytać bardzo dużo informacji. To sprawi, że dość dokładnie powie, w jakiej kondycji z jest nasze serca i czy zaczynają się w nim pojawiać jakiegoś rodzaju niepokojące zmiany. Dzięki regularnym wykonywaniu takich badań, możemy szybko wykryć niepokojące symptomy, zanim jeszcze pojawią się jakiekolwiek objawy choroby serca. Jest to bardzo ważne, ponieważ wcześnie podjęte leczenie znacząco podnosi jego skuteczność i daje możliwość całkowitego pozbycia się problemu. Co ważne, w wielu przypadkach takie wczesne podjęcie leczenia umożliwia zastosowanie nieinwazyjnych metod leczenia, które nie będą miały dotkliwych skutków ubocznych, jakie mogłyby się zdarzać w przypadku leczenia zaawansowanej choroby.

Podsumowując, dużym problemem dzisiejszych czasów są choroby sercowo-naczyniowe. Dlatego też warto wykonywać regularnie badania, które szybko wykryją nawet najmniejsze nieprawidłowości. Jednym z takich badań jest holter EKG, który każdy z nas może wykonać bez problemu. Jest to badanie nieinwazyjne, a jest w stanie dać nam bardzo dużo informacji na temat aktualnej kondycji naszego serca.