You are currently viewing Dla kogo jest olej CBD?

Dla kogo jest olej CBD?

Kannabidiol (CBD) to organiczna substancja czynna, jaką znaleźć można, jedynie, w konopiach. Nie ma jednak obaw, co do legalności tych produktów, albowiem pozyskuje się je z konopi siewnych, które odznaczają się śladową zawartością psychoaktywnego THC.

Jakie oleje CBD są najlepsze dla zwierząt?

olej konopny dla zwierzątDzięki temu

, ich stosowanie jest w pełni bezpieczne, gdyż pozbawione są właściwości odurzających, jak i uzależniających. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by były stosowane u dzieci oraz osób chorych, które są wrażliwe na wiele farmaceutyków. Tu trzeba również dodać, że ich przyjmowanie, coraz częściej, jest rekomendowane także zwierzętom, zwłaszcza tym, które cierpią na problemy z artretyzmem i przewlekłymi stanami bólowymi, występującymi, np. przy nowotworach. Jak na razie, nie powstał jeszcze olej konopny dla zwierząt jako taki więc stosuje się te same wyroby, jakie przeznaczone są dla ludzi. Jednak, w przypadku czworonogów, terapie sa dużo tańsze, albowiem z uwagi na ich, zazwyczaj, niską masę ciała, nie ma konieczności stosowania drogich, zawierających kilkadziesiąt procent kannabidiolu, olejów. Wystarczą takie w stężeniu od jednego do pięciu procent, a te, kosztują od kilkudziesięciu do nieco ponad stu złotych. Nadmienić również warto, że zwierzęta przyjmują też mniejsze dawki dobowe, zatem jedno opakowanie oleju, starczy w ich przypadku na znacznie dłużej aniżeli w przypadku ludzi. Warto wspomnieć, że największy wybór olejów z CBD znaleźć można w sklepach online.

Skuteczność terapeutyczna olejów CBD jest bardzo duża, tak w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Z ich wykorzystaniem można bowiem skutecznie poradzić sobie z wieloma chorobami, schorzeniami i dolegliwościami, z którymi, jak na razie, tradycyjna medycyna, nie radzi sobie najlepiej.