You are currently viewing Deska do serwowania potraw

Deska do serwowania potraw

Przygotowując przyjęcie myślimy głównie o tym, kogo zaprosić i jak sprawić, aby goście dobrze się bawili i miło wspominali nasza imprezę. Oczywiście staramy się zaplanować smaczne i ładnie wyglądające potrawy, aby zrobić dobre wrażenie wśród przybyłych osób. Sam dobór gości i podanie ciekawych przekąsek to jedna część przygotowań – istotna jest też oprawa przyjęcia.

Deski do sera – ciekawe dodatki

deska do serówJe się głównie oczami. Żeby zastawiony stół dobrze się prezentował i wręcz zachęcał, aby przy nim usiąść, musimy zadbać o piękną zastawę. To, że wszystkie naczynia powinny do siebie pasować, to absolutne minimum w naszym planie. Kolejnym krokiem jest sprawienie, aby potrawy zachęcająco wyglądały na stole, a także były łatwo dostępne dla jedzących. Ciekawym stylem podawania przekąsek jest nawiązanie do natury, jej swobody, co można uzyskać przez zastosowanie pięknych desek do potraw. Centralnym elementem stołu może być deska do serów. Pięknie wykonana z grubego drewna daje wrażenie stabilności i naturalności. Ułożone na takiej powierzchni kawałki różnych gatunków serów prezentują się apetycznie i świeżo. Można po nie łatwo sięgnąć z każdej strony stołu, co daje gwarancję, że żaden z biesiadników nie będzie miał trudności w dostępie do smakołyków. Dla jeszcze większego ułatwienia w sięganiu po smaczne kąski pamiętajmy o przygotowaniu wykałaczek albo mini widelczyków, na które można wygodnie nabić wybrany kawałek sera.

Deski do podawania potraw mogą być równie zróżnicowane, co cała zastawa stołowa. Jeśli lubimy delikatność z pewnością znajdziemy cieńsze deski o ażurowych wzorach. Na duże imprezy przydadzą się solidne i ciężkie patery. Miłośnikom zindywidualizowanych wzorów można polecić deski z wygrawerowanym dowolnym wybranym samodzielnie tekstem.