You are currently viewing Dekoracyjne rolety na oknach

Dekoracyjne rolety na oknach

Kilka miesięcy temu kupiłam pierwsze w życiu mieszkanie. Cieszę z niego niesamowicie. Dużym plusem jest to, że mogę je urządzić po swojemu. Do tej pory byłam bowiem ograniczona faktem, że dane mieszkanie jest wynajmowane. Wybrałam już kolory ścian, meble oraz dodatki. Ostatnio zajęłam się też aranżacją okna. Ma ona bowiem bardzo duże znaczenie dla wyglądu całego wnętrza. Szczególnie, kiedy mówimy o salonie, najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu w każdym domu oraz mieszkaniu.

Dekoracja okna w postaci rolet

uniwersalne rolety rzymskie - łódźW każdym wnętrzu duże znaczenie mają dodatki, również te, które przyjmują postać zasłon lub rolet na oknach. Oprawa okna powinna być harmonijna ze stylem wnętrza. Chodzi o to, żeby wszystko było spójne. Obecnie większość osób kupuje firany na okna, łącząc je z dekoracyjnymi zasłonami. Taka panuje moda. Ja, jednak, postanowiłam nieco się wyłamać i w swoim nowym mieszkaniu postawiłam na rolety. Są to rolety rzymskie, wykonane z materiału. Materiał ten możemy być dowolny, wybrany przez nas pod kątem stylu, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie. Z racji tego, że okna w moim mieszkaniu są dość niewymiarowe, postanowiłam zamówić rolety na wymiar. W mojej okolicy istnieje sporo sklepów oferujących uniwersalne rolety rzymskie – łódź jest w końcu dużym miastem. Rolety zamówiłam jednak przez internet, bezpośrednio u producenta, dzięki temu udało mi się nabyć rolety w bardzo przystępnej cenie. Zakupione przeze mnie rolety mają bardzo uniwersalną kolorystykę, co pozwoli mi na dowolność w wyborze dodatków do wnętrz. Wybierając materiał na rolety, zdecydowałam się taki dość gruby i ciężki, żeby można było całkowicie zasłonić okno. Rolety są bardzo praktycznym rozwiązaniem, bo można za ich pomocą dowolnie regulować ilość dopływającego z zewnątrz światła. Dekoracyjne rolety są pięknym dopełnieniem zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

Oprócz zasłon i firan na oknach, ciekawą alternatywą są rolety, szczególnie te materiałowe, zwane inaczej rzymskimi. Rzymskie rolety są piękną dekoracją każdego wnętrza. Pasują też niemal do każdej stylizacji. Plusem jest to, że zamawiając rolety rzymskie przez Internet, możemy wybrać nie tylko ich wymiar, ale też kolor czy materiał, z którego będą dla nas wykonane. Ja również zamówiłam takie rolety do swojego domu.