You are currently viewing Dekoracja wnętrz latarniami lampionami.

Dekoracja wnętrz latarniami lampionami.

Dzięki latarniom można w prosty i elegancki sposób ocieplić wnętrze każdego pomieszczenia. Ciepłe światło świec, które są umieszczone w lampionach tworzy wyjątkową atmosferę przytulności. Oglądając kolorowe katalogi z aranżacjami wnętrz często zadajemy sobie pytanie, gdzie postawić latarenki, lampiony, aby spełniały swoją funkcję a jednocześnie były bezpieczne.

Aranżacja wnętrza z lampionami latarniami

latarnie lampionyZacznijmy od pomieszczenia, gdzie będziemy chcieli ustawić wspomniane powyżej dekoracje. Może to być salon, sypialnia, kuchnia, a nawet łazienka. Jeżeli chodzi po przestrzeń zewnętrzną, to lapiony świetnie sprawdzają się na tarasie, w altanach, na balkonach, czy w ogródkach. Najczęściej lampiony umieszcza się na półkach, papetach lub na stole. Duże lampiony służą do postawienia ich na podłodze w domu lub na tarasie. Niektóre lampiony można nawet powiesić, wtedy zajmują mniej miejsca a latarnia spełnia swoją rolę. Latarnie umieszczane na półkach przymocowanych do ścian, są dobrą opcją wystroju pomieszczenia, najlepiej w takim miejscu będą wyglądały na przykład 3 lampiony latarnie umieszczone obok siebie. Jeśli w danym pomieszczeniu mamy kilka półek możemy umieścić latarnie lampiony na każdej z nich po jednej. Takie punkty świetlne będą tworzyły atmosferę intymności. Lampiony postawione na stole prostokątnym powinny być ustwione wzdłuż, na jego środku, natomiast na okrągłym stole lamiony ustawiamy po środku. Innym ciekawym mijscem, gdzie efektownie wyglądają lamiony jest kominek. Niezależnie od pory roku latarenki ustawione na kominku będą prezentowały się uroczo. Jeszcze innym miejscem dla lamionów będzie podłoga lub stopnie schodów. 

Jak wdać jest wiele różnych opcji, gdzie latarnie będa się pięknie prezentowały. Tym bardziej, że są one dostępne w wielu  wzorach, kolorach, stylach i kształtach. Mogą być zrobione z drewna, metalu lub szkła. Ta praktyczna i prosta dekoracja pasuje do każdego wnętrza, dlatego warto ją mieć.