You are currently viewing Czym są klatki kennelowe?

Czym są klatki kennelowe?

Spotykając się pierwszy raz z określeniem klatki dla psa początkową możemy mieć co do niej mieszane myśli. Klatka plus pies nie budzą w nas pozytywnych skojarzeń, jednakże taka rzecz może się okazać naprawdę bardzo użyteczna i co więcej, wnieść wiele dobrego nie dla nas, ale przede wszystkim dla naszego pupila. Czym jest klatka kennelowa? 

Zalety klatek kennelowych

najlepsza klatka dla psa do domuNie mając nigdy wcześniej do czynienia z czymś takim jak klatka kennelowa z początku może nam się wydawać to niezbyt moralne, aby w domu trzymać psa w klatce. Takie klatki jednak nie służą nieludzkiemu traktowaniu naszych czworonogów ponieważ nie chodzi w tym o to, aby psa w niej zamykać. Te klatki tworzą coś w rodzaju osobistego pokoiku dla naszego pupila. Z pewnością każda osoba, która posiada psa w domu zauważyła pewne dziwne zachowanie polegające na tym, że nasz psiak lubi usadawiać się w nietypowych miejscach na przykład pod stołem, pod łóżkiem, pod krzesłami i wszędzie, gdzie tylko da się wejść pod. Psy w ten sposób szukają spokojnego miejsca dla siebie. Najlepsza klatka dla psa do domu to taka, która zapewni naszemu psiakowi właśnie taką prywatność. Pies śpiąc w takiej klatce czuje się bezpiecznie i pozwala mu nie tylko wypocząć, ale także wyciszyć się i odprężyć. Podobnie jak koty, które lubią chować się w pudełkach ponieważ te dają im poczucie bezpieczeństwa, tak samo wygląda sytuacja u psów. W sytuacjach, które wywołują w psie stres taka klatka jest dla niego schronieniem, które pozwala mu ten stres zniwelować. Do tych sytuacji stresowych możemy zaliczyć wybuchy fajerwerków w sylwestra lub na przykład gości, którzy chcą bawić się z naszym pupilek podczas, gdy on nie ma na to ochoty.

Kiedy pies kładzie się w klatce wiemy, że w danym momencie potrzebuje spokoju i nie należy go zaczepiać. Klatka, jak już nietrudno się domyślić jest zatem świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy posiadamy małe dzieci, którym jeszcze trudno jest zrozumieć, że zwierzak może nie mieć ochoty na zabawę. Ważnym jest również to, aby taką klatkę stawiać w miejscu w którym najczęściej przebywamy, aby nasz psiak mimo odpoczywania sobie w klatce miał z nami jednocześnie jak najczęstszy kontakt. Nasza obecność też sprawi, że pupil będzie czuł się znacznie bardziej komfortowo.