You are currently viewing Czym są filamenty PMMA?

Czym są filamenty PMMA?

Druk przestrzenny, czyli druk 3D, to przyszłość dla niektórych przedsięwzięć. Rzeczywiście, nawet dzisiaj, pomimo faktu, że drukowanie w tej technologii jest nadal ograniczone, możemy drukować części i segmenty dla przemysłu, lub protezy o idealnym, anatomicznym kształcie. 

Filament jest substancją termoplastyczną

filament pmmaDrukarki trójwymiarowe są gadżetami zadziwiającymi umysł i całkowicie różniącymi się od siebie możliwościami. Ich najtrudniejsze realizacje kosztują nieco ponad tysiąc złotych, a te najdroższe nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Możesz na nich wydrukować naprawdę wszystko i już niedługo będziemy mogli drukować na nich stopniowo coraz bardziej złożone i ogromne struktury, na przykład auta . Wydawałoby się, że jest to pieśń nieokreślonej przyszłości, a jednak tak samo mówiono o dzisiejszym druku 3D. Niezależnie od tego, podobnie jak atrament jest wymagany w zwykłej drukarce, drukarka 3D potrzebuje filamentu. Jest to delikatna, termoplastyczna materia, wykonana z różnych rodzajów substancji. Najbardziej popularne są filament pmma i ABS. Są one również najtańsze z dostępnych. W każdym sklepie, który działa w tej branży, zakupimy filament do drukarki 3D. Mowa zarówno o sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Filamenty sprzedawane są jako żyłka skręcona na szpuli. Mogą mieć od około dwunastu centymetrów do kilku metrów długości – w zależności od ich przeznaczenia. Koszt włókien zależy od wielu komponentów, przede wszystkim od materiału z jakiego są wykonane i jego ilości.

Im lepszą mamy drukarkę 3D, tym lepszej natury filamentu będziemy potrzebować. Na szczęście odkryjemy każdy jego rodzaj w sklepach i nie ma powodów do podkreślania, że nie zlokalizujemy właściwego. Ważne jest, aby wyroby tych godnych zaufania producentów były całkowicie skuteczne.